Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
27988
Województwo
podlaskie
Data urodzenia
2010/06/15
wysoka krótkowzroczność zwyrodnieniowa, astygmatyzm, niedowidzenie, zez
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
27988 Młyńczyk Bartłomiej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
27988 Młyńczyk Bartłomiej
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Młyńczyk Bartłomiej.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Bartłomieja Młyńczyka.
Bartek urodził się z wysoką krótkowzrocznością obu oczu. Od momentu jej wykrycia, rodzice zmagają się z zapewnieniem właściwej diagnostyki, leczenia i rehabilitacji narządu wzroku. Obecnie chłopiec ma zdiagnozowaną wysoką krótkowzroczność (ok. 11,0 dioptrii ), astygmatyzm i zeza. Występujące niedowidzenie powoduje że pomimo stosowanej korekcji wzroku Bartek widzi słabiej niż jego rówieśnicy. Chłopiec jest pod stałą opieką specjalistów z Białegostoku oraz odbywa kontrole okulistyczne w Warszawie, Katowicach i Krakowie. Wada wzroku powoduje również przyjmowanie nieprawidłowej postawy, co powoduje problemy z kręgosłupem.
Rodzice we własnym zakresie finansują regularną wymianę okularów oraz od niedawna trzymiesięcznych szkieł kontaktowych. Stanowi to znaczący wydatek w budżecie domowym gdyż wielkość korekcji powoduje, że stosowane szkła sprowadzane są na indywidualne zamówienie u zagranicznych producentów.
W chwili obecnej sytuacja wydaje się stabilna a wada wzroku utrzymuje się na podobnym poziomie. Przyszłość wiąże się jednak z wieloma ryzykami, począwszy od wysokiego prawdopodobieństwa dalszego pogłębiania wady wzroku poprzez ryzyko odklejania siatkówki oka i konieczność leczenia operacyjnego.