Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
27200
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2013/01/11
rdzeniowy zanik mięśni
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
27200 Namysł Magdalena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
27200 Namysł Magdalena
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Namysł Magdalena.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Magdaleny Namysł.
Magdalenka urodziła się 11.01.2013r. Mieszka w Krotoszynie z rodzicami i dwoma braćmi. Madzia jest pogodną, wesołą i bardzo inteligentną dziewczynką. Jest otwarta na nowe doświadczenia i uwielbia podróże. Pragnie poznawać świat wszystkimi zmysłami i sposobami ….. niestety jej możliwości poznawcze są ograniczone.
W styczniu 2015r. (tuż przed drugimi urodzinami) zdiagnozowano u niej chorobę SMA (typ II) – rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba o podłożu genetycznym, zaliczana do chorób nerwowo-mięśniowych, mająca postępujący przebieg. Choroba ta charakteryzuje się: osłabieniem i zanikiem mięśni ; najszybciej zanikowi ulegają mięśnie znajdujące się najbliżej tułowia tj. mięśnie ramion i ud.
W miarę postępu choroby Madzia staje się coraz słabsza: nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim, nawet podnoszenie rączek sprawia jej wiele trudności. Magda chciałaby jak najwięcej czynności wykonywać samodzielnie. Niestety przez chorobę większość zwykłych czynności jest dla niej niemożliwe do wykonania. Madzia jest pod stałą opieką rodziców, pomagają jej we wszystkich czynnościach. Nawet podczas snu przekładają córeczkę na drugi bok, gdyż sama nie jest w stanie wykonać tej czynności. Magda ma słabe mięśnie tułowie i pleców, przez co pojawiła się u niej postępująca skolioza, która może pogłębiać patologię oddychania i doprowadzić do niewydolności oddechowej, która zazwyczaj rozwija się podstępnie i ujawnia w zaawansowanym stadium. Madzia przebywa długo w pozycji siedzącej, przez co pojawiając się bolesne przykurcze oraz powstają odwapienia kości (osteoporoza), co zwiększa ryzyko złamań.. Zalecana jest codzienna pionizacja przy użyciu ortez i pionizatora.
Jedynym skutecznym sposobem walki z tą chorobą jest leczenie objawowe, tzn. opieka wielu specjalistów: neurologa, fizjoterapeuty, pulmonologa, ortopedy, kardiologa, logopedy, neurologopedy, terapeuty zajęciowego, pedagoga specjalnego, dietetyka, ponadto anestezjologa i gastroenterologa. Celem leczenia objawowego jest wydłużenie okresu samodzielnego funkcjonowania, zapobieganie powikłaniom: niewydolności oddechowej, przykurczom oraz skoliozie.
Postępujący charakter SMA oraz brak leczenia farmakologicznego sprawiają, że wprowadzenie fizjoterapii oraz odpowiedniego sprzętu ortopedycznego odgrywa zasadniczą rolę w walce z tą chorobą. Częsta i systematyczna rehabilitacja połączona z odpowiednimi zajęciami na basenie, masażami i turnusami rehabilitacyjnymi może spowolnić postęp SMA i zmniejszyć ryzyko szybkiego pogłębienia się powikłań związanych z chorobą. Sprzęt ortopedyczny musi być dostosowany do potrzeb, wieku, wzrostu i wago Madzi, gdyż tylko wtedy spełnia swoją funkcję.
Zwracamy się do wszystkich ludzi otwartego serca o pomoc i wsparcie finansowe.