Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Pittner Aleks

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
26800

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
2014-12-13

Schorzenie:
dysplazja kostna, niskorosłość, stopy końsko-szpotawe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Aleksa Pittnera.

Aleks – dla najbliższych Chrupek. Mały chłopiec o wielkiej sile walki.
Choruje na rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną (karłowatość diastroficzną). Urodził się ze znacznie skróconymi kończynami, zniekształconymi dłońmi (sztywne paluszki, zrośnięte kości paliczkowe) i stopami (stopy końsko-szpotawe), obustronnym wrodzonym zwichnięciem stawów biodrowych, przykurczami we wszystkich stawach, problemem z napięciem mięśniowym oraz wadą serduszka. Od 10 doby życia przez 6 tygodni miał co tydzień gipsowane nogi, żeby poprawić nieco stan stóp. Potem był zabieg przecinania ścięgien Achillesa. Następnie nosił na nogach specjalną szynę derotacyjną, która miała utrzymać stopy w odpowiednim ustawieniu. Odkąd Aleks skończył 1,5 miesiąca jest intensywnie rehabilitowany, aby wspomóc jego rozwój motoryczny oraz zapobiec przykurczom. Jest również pod stałą opieką neurologów, ortopedów i fizjoterapeutów oraz w razie potrzeby innych specjalistów, w tym chirurga, kardiologa i logopedy.

Stała, ciężka i intensywna rehabilitacja oraz determinacja chłopca przyniosły efekty. Zanim jeszcze nauczył się samodzielnie siadać, mając 16 miesięcy zaczął stawiać pierwsze kroczki. Nieporadnie, stojąc na zewnętrznej stronie stóp oraz paluszkach (bo stopy wciąż niezoperowane), trzymając się kanapy, zaczął powolutku przesuwać się to w jedną stronę, to w drugą. Jednak bez operacji stawów biodrowych dalsze chodzenie nie jest możliwe. Krótkie rączki i nóżki nie pozwalają mu na raczkowanie, dlatego wszędzie przemieszcza się pełzając. A lekarze i tak nie mogą wyjść z podziwu, że przy tak zdeformowanych biodrach Aleks zaczął stawiać pierwsze kroki.

Mimo choroby jest radosnym, bardzo mądrym i ciekawym świata chłopcem. Każdego dnia dzielnie znosi trudy rehabilitacji i pokonuje przeszkody, które stawia przed nim świat wielkich ludzi. Aby w przyszłości mógł chodzić i rozwijać się jak zdrowe dzieci, czekają go skomplikowanie operacje, m.in. operacja stóp i stawów biodrowych. Operacja stawów biodrowych jest zaplanowana w dwóch etapach. Pierwsza operacja ma się odbyć 17 listopada 2016 roku, mają ją przeprowadzać chirurdzy ortopedzi z niemieckiej kliniki w Aschau. Następna na początku 2017 roku. Koszt tych operacji to 45 tysięcy euro, czyli około 200 tysięcy zł. Kolejnym etapem będzie operacja stóp, aby Aleks przestał stawać na paluszkach. Czasu mamy bardzo mało, a koszty operacji są ogromne. Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o finansowe wsparcie dla naszego syna.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
26800 Pittner Aleks

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
26800 Pittner Aleks darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kaufland Polska Markety sp. z o.o.
MuszyniankaSpółdzielnia Pracy
Timex S.A. – Warszawa
Runotex
NSZZ Solidarność – Mazowsze