Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jasiński Stefan

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
267

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1994-07-27

Schorzenie:
Zespół Kociego Krzyku

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Stefana Jasińskiego.

Stefan urodził się z genetyczną chorobą zwaną Zespołem Kociego Krzyku. Jest to zespół wielu nieprawidłowości w rozwoju zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Do tej choroby dołączyło bardzo duże okołoporodowe uszkodzenie mózgu spowodowane niedotlenieniem, które powstało na skutek ciężkiego, przedłużającego się porodu. Stefan jest dzieckiem z głębokim upośledzeniem umysłowym. Ma kłopoty z jedzeniem, je tylko rozdrobniony pokarm. W związku z wiotkością mięśni ma silny ślinotok, który utrudnia mu spanie – Stefan chrapie i krztusi się własną śliną, w związku z czym nawet nocą nie może być pozostawiony bez opieki. W ciągu dnia wymaga pomocy przy wszystkich czynnościach – jedzeniu, ubieraniu, chodzeniu na spacerach (po domu chodzi samodzielnie, bo ma tam do tego przygotowane odpowiednie warunki). Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Bardzo dużym problemem dla Stefana jest brak odporności. Z tego powodu jego rodzice musieli zrezygnować z uczestniczenia na zajęciach w szkole specjalnej. Stefan odbywa zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w domu, jednak pozostaje bez specjalistycznej opieki, której potrzebuje- nie ma logopedy, rehabilitanta, ani psychologa. W takich zajęciach, z powodu głębokiego upośledzenia, Stefek musi uczestniczyć indywidualnie, co jest możliwe tylko prywatnie. W ciągu ostatnich kilku lat nasz podopieczny odbywa bardzo intensywną rehabilitację ruchową. Stefan ma skoliozę ponad 50%. Przez długi okres czasu jego rodzice nie mogli znaleźć odpowiedniej, fachowej pomocy dla syna. Okazało się również, iż kwalifikuje się on do ryzykownej operacji kręgosłupa, której można uniknąć tylko za sprawą bardzo intensywnej rehabilitacji. Walka o zdrowie Stefana wiąże się z dużymi kosztami, gdyż wszystkie zajęcia są prywatne, odbywają się codziennie w domu naszego podopiecznego. Dodatkowo potrzebuje on asysty dwóch osób.

Bardzo prosimy o Państwa wsparcie, zwłaszcza o przekazywanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację Stefana. To nie kosztuje, a znaczy wiele! Za każdą pomoc serdecznie Państwu dziękujemy!

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
267 Jasiński Stefan

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
267 Jasiński Stefan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Chemone Polska sp. z o.o.
Biomed-Centrum Sp.j., Katowice
Agromix Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne – Rydzyna
Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa
Kegar Sp. z o.o., Kępice