Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
25656
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2011/08/24
autyzm dziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
25656 Lądowski Alexander darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
25656 Lądowski Alexander
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Lądowski Alexander.
Przekaż 1,5% podatkuALEX urodził się w 2011 roku – drobniutki, ale ciekawy świata i wiecznie uśmiechnięty.
Do pierwszego roku rozwijał się „książkowo”, raczkował w pogoni za kotem, gaworzył. Potem coś się zmieniło. Trudno powiedzieć, co dokładnie miało na to wpływ. Może leczenie antybiotykiem z powodu zapalenia ucha, może szczepienie, po którym wystąpił 48-godzinny NOP, a może jeszcze coś innego… Nagle świat wokół wydawał się inny, albo to Alex zaczął go inaczej postrzegać. Otoczenie stało się dziwne, głośne, jaskrawe i niebezpieczne. Alex uciekł z przerażeniem w swój świat. Przestał gaworzyć, zaczął piszczeć, w napadzie autoagresji gryźć się, drapać i uderzać głową.
Kiedy skończył 2,5 roku zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy.
W walce z autyzmem liczy się czas. Przez pierwsze pól roku Alex uczył się poznawać własne ciało, naśladować najprostsze gesty i czynności. Przeszedł na rygorystyczna dietę, gdyż okazało się, że ma wiele nietolerancji pokarmowych. Udało się „wyciągnąć” go z zamkniecia, ale to był dopiero początek. Ścieżka neuroróżnorodności pełna jest przeszkód, wyzwań i ciągłej walki. Jak nie z własnymi ograniczeniami, to z systemem i uprzedzeniami. Do typowych cech spektrum doszło z czasem silne OCD, które często wywołuje ataki frustracji i histerii.
Intensywny program medyczno-terapeutyczny pomaga Alexowi pokonać wiele barier, rozwijać się i uczyć funkcjonowania w trudnej dla niego rzeczywistości. Rzeczywistości, w której dla niego wszystko jest BARDZIEJ.
Alex nie zmieni tego, że postrzega, słyszy i czuje inaczej, ale uczy się sobie z tym radzić. Do tego potrzebuje wciąż wiele godzin terapii, indywidualnych programów edukacyjnych, stałej opieki, cierpliwości i rozumienia jego postrzegania. Dlatego tak ważne jest wsparcie.
Dla Alexa wsparcie jego rodziców. Dla nas – Wasze…
Dziękujemy!