Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
25372
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2009/05/30
zespół wad wrodzonych, skrócenie prawej kończyny dolnej, uogólniona wiotkość stawów, niedotlenienie okołoporodowe, wada wzroku, zaburzenia układu moczowego, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, przewlekła niewydolność nerek, astygmatyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, małopłytkowość, niedorozwój nerek obustronny
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
25372 Gawlik Stanisław darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
25372 Gawlik Stanisław
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2025, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Gawlik Stanisław.
Przekaż 1,5% podatkuW wodzie Stanisław czuje, że naprawdę może wiele. Lubi pływać, z zaangażowaniem trenuje i bierze udział w zawodach, także podczas Olimpiad Specjalnych. Tam może skupić się na tym, co potrafi – na ruchu, rytmie i kolejnym dystansie do pokonania. I ma z czego być dumny, bo z zawodów wraca z naprawdę pięknymi sukcesami.
Poza basenem lubi muzykę i jazdę na rowerze. Ruch daje mu radość, ale w jego przypadku jest też bardzo potrzebny. Stanisław ma znacznie krótszą prawą nogę, obniżone napięcie mięśniowe i wiotkość stawów, dlatego na co dzień musi dużo ćwiczyć, by wzmacniać ciało i jak najlepiej radzić sobie z ograniczeniami. Każdy start w zawodach to nie tylko radość i sportowe emocje, ale też efekt wielu ćwiczeń i ogromnego zaangażowania.
Są jednak rzeczy, których nie da się wyćwiczyć. Stanisław gorzej widzi, ma osłabioną odporność i musi szczególnie uważać na swoje zdrowie. Najwięcej troski budzą dziś nerki. Jedna z nich nie funkcjonuje, a druga – dodatkowo obciążona torbielami – pracuje coraz słabiej. Dlatego codzienność wyznaczają także leki, specjalna dieta, kontrole i konieczność uważnego pilnowania tego, co dla innych jest zupełnie zwyczajne.
Stanisław nie pozwala jednak, by to właśnie choroby opowiadały całą jego historię. Nadal chce być aktywny, trenować, jeździć na rowerze, słuchać muzyki i wracać z basenu z poczuciem, że zrobił coś naprawdę swojego.
My z kolei chcemy, by jak najdłużej mógł zachować tę sprawność, radość z ruchu i możliwość robienia tego, co tak bardzo lubi. Rehabilitacja, leczenie i stała opieka specjalistów są po prostu częścią drogi, która ma mu w tym pomagać.