Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jendrzejczak Antonina

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
25195

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2013-11-25

Schorzenie:
skrajne wcześniactwo, retinopatia, niedoczynność tarczycy, opóźniony rozwój psychoruchowy, patologia dróg żółciowych, zmętnienie rogówki, stan po witrektomii, obustronny niedosłuch czuciowo-nerwowy w stopniu umiarkowanym, dziecko niewidome

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośbą o wsparcie dla naszej podopiecznej Antoniny Jendrzejczak.

 Antosia – nasz maleńki okruszek wyrwany na świat ponad 3 miesiące za wcześnie. Zaledwie 620-gramowy cud, który 25 listopada 2013 r. wywrócił życie Nas-rodziców go góry nogami. Zamiast ciepłego i bezpiecznego brzucha mamy, to Oddział Intensywnej Terapii Noworodka na prawie 4 miesiące stał się jedynym domem Antosi i naszym drugim domem. Nie mogliśmy jej dotknąć, przytulić, usłyszeć, ale niewidzialna nić połączyła nasze serca z maleńkim serduszkiem za szybą inkubatora. Ta mała, bezbronna, ale tak silna i waleczna istotka każdego dnia dodawała nam sił. Każdy gram dodawał wiary, że może być dobrze, że  uda się pokonać wszelkie zło. Przecież tyle Antosia pokonała: niewydolność krążeniowo-oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, wylew dokomorowy III stopnia, sepsa, ostra niewydolność nerek, dysplazja oskrzelowo-płucna, martwicze zapalenie jelit.

Na kilka dni przed upragnionym wypisem ze szpitala usłyszeliśmy słowa, które zburzyły nasz świat: odwarstwienie siatkówek obu oczu, retinopatia wcześniacza V stopnia – ten straszny potwór, który zabrał wzrok naszej Antoninki, ślepota obuoczna – cena życia. I słowa okulisty: nic się nie da zrobić. Nie wierzyliśmy, że nic się nie da zrobić, jak oszalali szukaliśmy ratunku, konsultacji, kogoś kto da nam iskierkę nadziei. Jedna konsultacja, druga, trzecia, operacja, druga operacja i niegasnąca nadzieja. Z każdą konsultacją, wizytą, operacją ustępowaliśmy losowi i prosiliśmy Boga o coraz  mniej: może to pomyłka i będzie widziała… może stanie się cud i choroba się cofnie … może operacja u profesora pomoże… może chociaż troszkę… może chociaż cienie, kontury… światło… może chociaż jedno oczko… Wyczerpaliśmy możliwości leczenia… I nastała ciemność… Dodatkowo w lewe oczko wdarła się hypotonia, niedorozwój gałki ocznej, małoocze. Przyszło pogodzenie z losem, postawiliśmy na rehabilitację i usprawnianie niewidomego dziecka, aby jak najlepiej zrekompensować naszej córeczce brak tego najważniejszego zmysłu.

Po kilku miesiącach z ciemności wyłoniła się maleńka iskierka nadziei: eksperymentalna terapia mezenchymalnymi komórkami macierzystymi, w Polsce jeszcze raczkująca i w okulistyce wykonywana na chwilę obecną u osób powyżej 15 roku życia, a najbardziej rozwinięta i najdłużej wykonywana w klinikach korporacji Beike Biotechnology m.in.w Bangkoku w Tajlandii. Dział medyczny Beike Biotechnology zakwalifikował Antosię do terapii w czerwcu 2015 r.

20 września 2016 r. Antosia zostanie poddana operacji prawego oczka w Klinice Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Greifswaldzie w Niemczech. Operację mającą na celu przyłożenie odwarstwionej siatkówki  (witrektomia i opasanie gałki ocznej) wykona profesor Stefan Clemens, a jej koszt wstępnie określono na 4500 €. Szybkie podjęcie terapii komórkami macierzystymi, tuż po operacji w Niemczech, pozwoliłoby uzyskać najlepsze efekty leczenia.

Aby zarezerwować termin terapii w Bangkoku musimy wpłacić 20% ceny terapii tj. 20% z 22 500 $, a potem uzbierać resztę kwoty na leczenie i przelot do Tajlandii. Niestety większość naszego domowego budżetu pochłaniają wydatki na rehabilitację, konsultacje i badania, zakup pomocy do terapii. Antosia cały czas musi pracować z tyflopedagogiem, surdopedagogiem, logopedą i terapeutą Integracji Sensorycznej. Dzięki temu osiągnęła już bardzo wiele, chodzi samodzielnie, zaczyna mówić.

Antosia jest cudowną, roześmianą i pełną radości życia dziewczynką. Nie rozumie jeszcze, że oczka mogą do czegoś służyć. Nie wie, że poza otaczającą ja ciemności istnieje kolorowy świat, który ona może dotknąć, usłyszeć, powąchać, posmakować, ale nie może go zobaczyć. Kiedyś zapyta, co to znaczy widzieć i dlaczego ona nie może. Nasze pragnienia nie są wygórowane, nie liczymy na cud i uzyskanie idealnego wzroku ale na to małe „chociaż coś”, a może los nas pozytywnie zaskoczy i zdarzy się cud… Prosimy, pomóżcie nam wykorzystać szansę, którą los zesłał naszej córeczce. Od kilku miesięcy gromadzimy środki na terapię wzroku komórkami macierzystymi w Bangkoku. Jednocześnie zabiegamy o możliwość przeprowadzenia analogicznej terapii w Polsce, co pozwoliłoby znacznie zmniejszyć koszt leczenia.

Nasze pragnienia nie są wygórowane, nie liczymy na cud i uzyskanie idealnego wzroku ale na to małe „chociaż coś”, a może los nas pozytywnie zaskoczy i zdarzy się cud… Prosimy, pomóżcie nam wykorzystać szansę, którą los zesłał naszej córeczce.

Z całego serca dziękujemy za każde wsparcie okazane naszej rodzinie.

 

 

 

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
25195 Jendrzejczak Antonina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
25195 Jendrzejczak Antonina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

International Paper
Kegar Sp. z o.o., Kępice
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
TiM S.A., Bielsko Biała
Trec Nutrition sp. z o.o., Gdynia