Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dyjakowski Gracjan

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
23160

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2007-01-20

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, wodogłowie

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Gracjana Dyjakowskiego.

Gracjan urodził się jako wcześniak z 30 tygodniowej ciąży, siłami natury, w stanie średnio-ciężkim, z wrodzoną infekcją dróg oddechowych, z anemią, z krwawieniem do CUN i niedotlenieniem okołoporodowym. W wyniku uszkodzenia doszło do czterokończynowego mózgowego porażenia dziecięcego o charakterze spastycznym z przewagą niedowładu prawostronnego. Oprócz tego stwierdzono wodogłowie trójkomorowe.

Obecnie Gracjan porusza się samodzielnie, ale chód jest nieskoordynowany, chwiejny, brak w nim płynności. Chodzi bardzo szybko na paluszkach. Często upada. Podczas chodzenia prawa noga ustawia się w rotacji wewnętrznej. Widoczne przeprosty w stawach kolanowych obydwu nóg, przodopochylenie miednicy, a do tego koślawość stóp (końsko-szpotawe) przyczyniają się do znacznego obniżenia jego rozwoju fizycznego. Z powodu dużych przykurczów spastycznych kończyn dolnych, dwa lata temu wykonano zabieg nacięcia rozcięgna Achillesa na obydwu nogach. Od drugiego roku życia leczony jest toksyną botulinową. Gracjan posługuje się lewą ręką z uwagi na znaczny niedowład ręki prawej. Dodam jeszcze, że prawą ręką nie wykonuje żadnych czynności. Jedynie przykurczoną i zaciśniętą dłonią przytrzymuje sobie kartkę papieru.

Pomimo choroby Gracjan jest mądrym, wrażliwym i bardzo pogodnym dzieckiem. Obecnie uczęszcza do oddziału przedszkolnego (tzw. zerówki). Gracjan, pomimo swojej niepełnosprawności, dobrze sobie radzi ze stawianymi wymaganiami. Chętnie koloruje obrazki, odtwarza litery, a nawet samodzielnie czyta krótkie zdania. Największe trudności sprawiają mu zajęcia ruchowe. Pracuje wtedy wolno i niestarannie. Szybko się męczy, a brak sukcesów zniechęca go do dalszej pracy (ćwiczeń).

Tylko systematyczna i intensywna rehabilitacja jest w stanie usprawnić jego rozwój. Rehabilitacja, na którą dojeżdża na koszt NFZ, jest niewystarczająca. Dodatkowo chłopiec dwa razy w tygodniu po godzinie ćwiczy w prywatnym gabinecie. Wskazana jest większa liczba godzin rehabilitacji, ale koszty przerastają  finansowe możliwości rodziny. Oprócz tego, Gracjanek w ciągu roku powinien uczestniczyć w kilku turnusach rehabilitacyjnych, które znacznie usprawniłyby go ruchowo. Niestety z powodu wysokich cen (ok.5,5 tys.), Gracjan nie miał nigdy szansy udziału w takim specjalistycznym wyjeździe. Rehabilitacja, którą rodzice byli w stanie zapewnić, przyniosła już duże efekty. Dotychczasowe postępy dziecka upewniają ich w tym, co robią. Wierzą, że intensywna rehabilitacja podczas turnusu, znacznie przyspieszy proces usprawniania chłopca. Wysiłek i trud wielu osób w przyszłości zaowocuje dobrem, jakim jest szansa dla Gracjana na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Właśnie dlatego, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe dla Gracjana. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
23160 Dyjakowski Gracjan

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
23160 Dyjakowski Gracjan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

ELGROM
Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Bobrowiecka 3
Chemone Polska sp. z o.o.
MultiProjekt