Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kwaśniak Wojciech

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
23036

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2012-02-16

Schorzenie:
przewlekła niewydolność nerek

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Wojciecha Kwaśniaka.

Wojtek  dzielnie walczy z nieuleczalną chorobą, jaką jest przewlekła niewydolność nerek  spowodowaną zastawką cewki tylnej, którą rozpoznano u Wojtusia już w 11 tygodniu ciąży. Zastawka uszkodziła nerki w znacznym stopniu: spowodowała wodonercze, dysplazję nerek, megauretery obustronne, uszkodzenie pęcherza. Pierwszą operację rozcięcia zastawki przeszedł Wojtuś w siódmym tygodniu życia, od tego momentu zabiegów było już kilka.

Miniony rok był dla Wojtka niezwykle pracowity. Po długiej przerwie znowu jeździ na rehabilitację ruchową oraz rozpoczął terapię ręki. Obie formy ćwiczeń przyczyniają się do walki z osłabionym napięciem mięśniowym, a co za tym idzie pomagają  pokonać przeszkody, które dla zdrowego dziecka są codziennością (ubranie  buty, zapinanie  guzików, kolorowanie, trzymanie  nożyczek).

We wrzeniu Wojtek zaczął chodzić do przedszkola, co sprawia mu ogromną radość, a rodzicom pozwala wierzyć, że możliwe jest, aby żył jak jego rówieśnicy. Do tej pory było to nieosiągalne marzenie, ponieważ Wojtek codziennie podejmuje  niezwykle ogromny wysiłek jakim jest dla 5-letniego dziecka  przyjęcie, pomiędzy zabawą i rehabilitacją, 2 litrów płynu. Niezwykle trudna, dla rosnącego chłopca, jest też rygorystyczna dieta niskobiałkowa i niskofosforanowa- nie można najeść się do syta mięska, czy  ukochanej czekolady (ograniczona ilość spożywanych posiłków nie pozwala na prawidłowy wzrost dziecka).  Rok 2017 przyniósł wielkie zmiany w życiu chłopca tzn. Wojtek rozpoczął Automatyczną Dializę Otrzewnową co oznacza, że codziennie wieczorem na kilka godzin pracę jego nerek wspomaga aparat zwany cyklerem. Zabieg ten polega na tym, że pierwsze w jamie brzusznej, na dnie jamy otrzewnej, podczas operacji,  na stałe umieszcza się dojście (cewnik Tenckhoffa). Cewnik pozwala na wprowadzanie oraz odprowadzanie płynu dializacyjnego z otrzewnej.  Leczenie tą metodą pozwala na oczyszczeniu  krwi z toksycznych produktów metabolizmu.

Jednak pomimo trudu codziennego zmagania się z postępującą chorobą nerek Wojtek jest wesołym chłopcem, który najbardziej na świecie kocha świnki i dinozaury. A jego ulubione zajęcie to rozwiązywanie zadań przeznaczonych dla przedszkolaków.

Wojtek od półtorej roku jest na liście oczekujących na transplantacje nerki, od stycznia 2018r został zakwalifikowany do leczenia hormonem wzrostu,  jest pod opieką poradni nefrologicznej, urologicznej, neurologicznej i kardiologicznej.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
23036 Kwaśniak Wojciech

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
23036 Kwaśniak Wojciech darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

NSZZ Solidarność – Mazowsze
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
ZPWB
IDMSA Dom Maklerski
Kanlux SA