Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Grzelak Kacper

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
22869

Województwo:
łódzkie

Data urodzenia:
2005-01-06

Schorzenie:
autyzm dziecięcy, zaburzenia rozwoju mowy, całościowe zaburzenia rozwoju

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Kacpra Grzelaka.

Oto prośba mamy Kacpra:

Jestem mamą czwórki dzieci. Najmłodszy syn jest niepełnosprawny. Kacper ma 13 lat i zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwoju pod postacią autyzmu dziecięcego z zaburzeniami rozwoju mowy. Funkcjonuje na poziomie dziecka niepełnosprawnego intelektualnie w stopniu umiarkowanym. Wymaga ciągle stałej intensywnej rehabilitacji.

Jest pod opieką wielu specjalistów, m.in. neurologa, psychiatry, genetyka, endokrynologa, poradni psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej. Jego życie to ciągłe terapie i leczenie. Wśród problemów, z jakimi boryka się Kacper jest brak mowy czynnej. To powoduje niestety dużą frustrację i zamykanie się w sobie. Próbuje porozumiewać się przy pomocy MÓWika i zna podstawowe zwroty języka migowego. Komunikacja jest podstawowym elementem funkcjonowania w społeczeństwie, dlatego też tak ważne dla nas są terapie, rehabilitacja. Mimo iż staramy się z mężem zapewnić to, co dla syna najlepsze, koszty miesięczne leczenia i rehabilitacji przekraczają nasze możliwości finansowe. W tej chwili tu, gdzie mieszkamy, nie mamy dostępu do skutecznej rehabilitacji, dlatego bardzo potrzebne są turnusy rehabilitacyjne. Koszty specjalistycznych turnusów są dla nas niewyobrażalne. Potrzebne są kwoty rzędu 5-6 tysięcy złotych za  turnus rehabilitacyjny, a takich kosztów nie jesteśmy w stanie ponieść. Starsze dzieci wiele tracą, jeśli musimy zdecydować, które wydatki są najważniejsze. Córka Natalia to 13-letnia dziewczynka rozumie sytuację, ale pewnie chciałaby wyjechać po raz pierwszy na kolonie czy obóz. Często stoimy przed dylematem, co jest niezbędne, a z czego musimy zrezygnować. Obiecujemy sobie wtedy, że następnym razem uda nam się wrócić do tematu. Aby Kacper mógł lepiej funkcjonować, potrzebuje wielu terapii logopedycznych, integracji sensorycznej, pedagogicznej, hipoterapii, dogoterapii, i innych. Jako dziecko niemówiące wymaga bardzo wielu specjalistycznych terapii, ponieważ to komunikacja jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie. Ja zajmuję się organizacją terapii i leczeniem syna… często rehabilituję Kacpra w domu, a do tego potrzebujemy niezbędnych pomocy terapeutycznych.

Koszty są ogromne, dlatego pozwoliłam sobie prosić Państwa o pomoc. Każda złotówka przekazana na subkonto Kacperka będzie wykorzystana na jego leczenie i rehabilitację. Mam nadzieję, że dzięki nam wszystkim Kacperek będzie szczęśliwszy i mimo swojej niepełnosprawności znajdzie swoje miejsce w otaczającym go świecie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
22869 Grzelak Kacper

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
22869 Grzelak Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Polfa S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne
Fundacja Polsat – Warszawa
NSZZ Solidarność – Mazowsze
BETARD – prefabrykaty budowlane
Zakład Zielarski Kawon-Hurt Nowak sp.j.