Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Andrzejuk Jan

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
22805

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2010-05-24

Schorzenie:
specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Jasia Andrzejuka.

Jaś urodził się w maju 2010, początkowy rozwój chłopca przebiegał prawidłowo. Dopiero w wieku 2 lat rodzice zauważyli, iż Jaś dysponuje bardzo ograniczonym zasobem słów. Ponieważ jednak zewsząd słyszeliśmy głosy, iż ,,chłopcy tak mają”, że do trzech lat ma jeszcze czas na naukę, ulegli presji otoczenia i cierpliwie czekali, aż sytuacja się unormuje. Niestety, czas działał na niekorzyść. Brak prawidłowej komunikacji spowodował, iż Jaś zaczął się wycofywać społecznie. Zaczął unikać kontaktu z rówieśnikami, na placu zabaw bawił się sam. Otwierał się tylko w towarzystwie rodziny, czyli osób z którymi komunikacja nie sprawiała mu problemów. W maju 2013r w Klinice Audiologii i Foniatrii w Kajetanach u Jasia zdiagnozowano specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka – typ mieszany.

W lipcu i sierpniu ubiegłego roku chłopiec codziennie jeździł na turnus rehabilitacyjny w Helenowie. Jaś uczestniczył tam min. w zajęciach z hipoterapii, na którą teraz brakuje środków. Przez 6 miesięcy brał też udział w zajęciach z zakresu psychomotoryki. Aktualnie Jaś uczęszcza 2 razy w tygodniu na indywidualne zajęcia neurologopedyczne połączone z zajęciami SI w Warszawie, 2 razy w tyg. ma indywidualne spotkania z logopedą oraz bierze udział w warsztatach wspomagających rozwój społeczny. Jeżeli rodzice będą dysponować odpowiednimi środkami finansowymi, na wiosnę chcą poszerzyć kalendarz rehabilitacji Jasia o dodatkowe zajęcia min. o ukochaną hipoterapię. Przedszkole to również bardzo ważny element terapii. Jaś uczęszcza do przedszkola w Grójcu, które również aktywnie wspiera w walce z problemami dziecka. Dzięki tak intensywnej pracy Jaś małymi krokami nadrabia zaległości.

Prosimy o pomoc przy pokryciu wydatków, na które niestety nie stać rodziców. Miesięcznie jest to koszt w wysokości ponad 2000 zł. Będziemy wdzięczni Państwu za każdy datek, który pomoże w opłaceniu jednej godziny neurologopedycznej rehabilitacji, wynoszącej aż 100 zł.

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
22805 Andrzejuk Jan

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
22805 Andrzejuk Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Arcybractwo Miłosierdzia – Kraków
Fundacja Oriflame Dzieciom
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa
TADMAR – Technika Grzewcza
Siemens