Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
22560
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2012/11/20
wada ośrodkowego układu nerwowego, małogłowie, encefalopatia niedotleniowo-niedokrwienna
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
22560 Pactwa Kamil darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
22560 Pactwa Kamil
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Pactwa Kamil.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Kamila Pactwy.
Oto prośba rodziców Kamilka:
Kamil przyszedł na świat w 29 tygodniu ciąży… Jako zdrowy wcześniak miałby szansę powalczyć o samodzielność, jednak jeszcze w okresie plodowym doszło do rozległego udaru mózgu, najprawdopodobniej w wyniku powikłań ciąży bliźniaczej. Trzy lata rehabilitacji i terapii nie przynoszą postępów w rozwoju Kamilka, jednak jak każdy rodzic pragniemy, by nasz syn był szczęśliwy. Niestety nie możemy mu tego zapewnić, bo płaczącego Kama często nie sposób utulić. Próbujemy więc osiągnąć inny cel: by nie cierpiał. Pomaga głównie rehabilitacja, farmakologia i miłość, cierpliwość, wytrwałość… Kamil zmaga się z czterokończynowym niedowładem spastycznym i padaczką. Jest całkowicie niesamodzielny, nie ma kontroli nad żadną częścią swojego ciała, nie mówi, nie potrafi prawidłowo przełykać ani kontrolowanie reagować na bodźce zewnętrzne.
Różnorodne terapie i specjalistyczny sprzęt dają nadzieję na łatwiejszą obsługę Kama, jak również na wypracowanie alternatywnych form, choćby szczątkowego kontaktu. Kamil jest nieprzewidywalny, często ucieka do swojej „napadowej krainy” – w tej walce wciąż jesteśmy na pozycji przegrywającego, jednak aby jak najlepiej funkcjonował w naszym świecie, przez kolejne lata będziemy urządzać jego mały świat, w którym byłby i bezpieczny i szczęśliwy na tyle, na ile to tylko możliwe.
Razem możemy więcej. Dziękujemy.