Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
22362
Województwo
podlaskie
Data urodzenia
2010/08/25
autyzm
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
22362 Modzelewski Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
22362 Modzelewski Kacper
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Modzelewski Kacper.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Kacpra Modzelewskiego.
Kacper od 3 roku życia ma stwierdzony autyzm. To nie choroba, ale zaburzenie rozwoju. Autyzm to” towarzysz” na całe życie. Z autyzmu nie można się wyleczyć, on nie zniknie, można jedynie poprawić funkcjonowanie osoby, która się z nim zmaga. Życie z autyzmem nie jest łatwe i lekkie, ale za to bywa wyjątkowe – przynosi piękne chwile, które nam rodzicom dają siłę i wiarę. Autyzm zmienia nie tylko dziecko, ale również życie całej rodziny, która musi sobie poradzić z inną rzeczywistością. Z rzeczywistością, która nie jest łatwa i kolorowa.
Zmysły osoby z autyzmem nie współpracują z mózgiem jak u osób zdrowych. Do końca nie wiemy, jak osoba z autyzmem widzi, słyszy, czuje. Wiadomo jednak, że odbiór świata może być dla niej przykry – przed oczami wirują plamy kolorów, skóra np. ”swędzi” lub „parzy”, miły dla osób neurotypowych zapach może być dla nich przykry lub na odwrót. Niesłyszalne dla nas dźwięki z otoczenia ludzie z autyzmem mogą odbierać jak wystrzały armatnie. Słowa są często tylko dźwiękami, przyjemnymi lub nie, stąd typowe dla autystów problemy ze rozumieniem mowy, którą interpretują jako nic nieznaczący szum. Kacper nie mówi, często przez to płacze, krzyczy, bo nie jest w stanie przekazać nam tego co chce i czuje. Kacper wymaga opieki i pomocy przez większość czasu.
My jako rodzice robimy wszystko, aby poprawić jego funkcjonowanie poprzez naukę kontaktów społecznych, wygaszanie trudnych zachowań czy uczenie podstawowych czynności. Wierzymy, że dzięki specjalistycznej terapii (logopeda, integracja sensoryczna, psycholog), która niestety jest kosztowna Kacper będzie miał szanse stać się samodzielnym!
Dziękujemy za pomoc!
Ewelina i Przemek