Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Górniak Aniela

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
22325

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2012-12-11

Schorzenie:
przepuklina mózgowa-czołowa, wodogłowie, padaczka lekooporna, zaburzenia formowania półkul mózgu, opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla naszej podopiecznej Anieli Górniak.

Aniela urodziła się z ciężkimi wadami wrodzonymi układu nerwowego: przepukliną mózgową i wodogłowiem. Konsekwencją licznych zmian w budowie struktur mózgu są mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego 4 kończynowego, małogłowie oraz padaczka lekooporna. W drugiej dobie życia Aniela przeszła operację zamknięcia przepukliny mózgowej. Po miesiącu konieczne było założenie układu zastawkowego, bowiem płyn mózgowo-rdzeniowy gromadził się w komorach mózgu doprowadzając do niszczenia tkanek nerwowych.

W pierwszym roku życia Aniela przeszła 10 operacji rewizji układu zastawkowego, który nie działał tak jak powinien. W związku z licznymi komplikacjami konieczne było założenie tracheostomii, ponieważ słaby układ oddechowy nie poradził sobie z licznymi obciążeniami.

W drugim roku życia konieczne było założenie gastrostomii.

Aniela jest dzieckiem leżącym, bez rokowań rozwojowych. Wymaga 24 godzinnej intensywnej opieki. Przyjmuje 4 leki przeciwpadaczkowe, 2 leki gastrologiczne, suplementy diety, 2 razy dziennie poddawana jest inhalacjom, karmiona jest dojelitowo, na żądanie odsysana z dróg oddechowych. Wymaga codziennej rehabilitacji w warunkach domowych, bowiem narażona jest na infekcje, które w związku z ich gwałtownością leczone są w warunkach szpitalnych.

Zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi; jest pod opieką wielospecjalistyczną: neurologa, neurochirurga, anestezjologa, pulmonologa, gastroenterologa, ortopedy.

Pomimo tego jest dzieckiem o bardzo wyrazistym charakterze, pogodnym i bardzo wrażliwym emocjonalnie. Poznaje rodziców i najbliższe otoczenie, uśmiecha się, gdy jest zadowolona, płacze, gdy ma poczucie dyskomfortu. Lubi towarzystwo.

Dzięki środkom z 1 % oraz wpłatom darczyńców mamy małe centrum medyczne w domu; udało się zakupić dla Anieli inhalator, ssak medyczny, specjalistyczny wózek, łóżko medyczne elektrycznie regulowane, sprzęt rehabilitacyjny.

Aniela nie ma szans na normalne życie, ale pragniemy uczynić wszystko, by żyło jej się lepiej, komfortowo. Bez dodatkowych środków pieniężnych nie jesteśmy w stanie w warunkach domowych zapewnić jej należytej opieki. Będziemy wdzięczni Państwu za każdy dar serca przybliżający Anielę do lepszego funkcjonowania. Można ofiarować pomoc przekazując dowolną darowiznę na subkonto w Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
22325 Górniak Aniela

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
22325 Górniak Aniela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
Energa S.A. – Gdańsk
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
International Paper