Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
21879
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2010/07/08
autyzm dziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
21879 Osak Damian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
21879 Osak Damian
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Osak Damian.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Damiana Osaka na rehabilitację, która wymaga objęcia go specjalistycznymi ćwiczeniami terapeutycznymi, edukacyjnymi, rewalidacyjnymi i wychowawczymi.
Damian urodził się 08.07.2010 w Warszawie. W wieku 2 lat zaczęły się u niego nasilać objawy budzące niepokój, a świadczące o silnych zaburzeniach w rozwoju dziecka. Widoczny jest nieprawidłowy rozwój wybiórczego przywiązania społecznego oraz wzajemnych kontaktów społecznych. Damian spontanicznie nie dąży do nawiązywania kontaktów społecznych i emocjonalnych z otoczeniem. Stworzył sobie własny, hermetyczny świat, gdzie dotarcie do niego jest wręcz niemożliwe. Unika kontaktu słownego i wzrokowego. U Damiana występuje wyraźnie upośledzony rozwój rozumienia i ekspresji językowej używanej w społecznym porozumiewaniu się. Damian nie posługuje się mową czynną, nie próbuje też rekompensować sobie braku mowy innymi środkami porozumiewania się. Nie potrafi ocenić realnego zagrożenia. W obliczu tych i innych niepokojących, dalekich od przyjętych norm zachowań, rodzice zaczęli szukać pomocy u specjalistów. Na przestrzeni kilku miesięcy, po wizytach u wielu specjalistów, w końcu postawiona została diagnoza: całościowe zaburzenie rozwoju – autyzm dziecięcy (F 84.0).
Podjęte przez rodziców działania, współpraca z opiekunem Damiana, pedagogiem specjalnym, logopedą obecnie przynosi wymierne rezultaty. Pozwala to mieć nadzieję, że dalsze działania będą skutkować poprawą stanu i funkcjonowania dziecka w społeczeństwie w przyszłości. Rodzicom zależy na jego szczęśliwym funkcjonowaniu jako niezależnej, odrębnej jednostki w życiu dorosłym. Bez wspomnianych wielokierunkowych działań terapeutycznych zaprzepaszczone zostałyby dotychczasowe wysiłki oraz nadzieje na normalność dla Damiana w życiu dorosłym.
Pragniemy zebrać środki na kontynuację intensywnej i wielokierunkowej terapii.