Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
21563
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2001/08/15
zespół Rasmussena, padaczka
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
21563 Kwiecińska Olga darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
21563 Kwiecińska Olga
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Kwiecińska Olga.
Przekaż 1,5% podatkuOlga prawie do 7 roku życia była zdrowym, świetnie rozwijającym się, niezwykle sprawnym dzieckiem. Pięknie grała na fortepianie, świetnie jeździła na nartach, na rowerze, uwielbiała wspinać się, grać w piłkę nożną i siatkówkę. Choroba ujawniła się w 2008 roku, kiedy Olga kończyła zerówkę i dostała się do szkoły muzycznej. Diagnoza została postawiona w IMiD dwa lata później, na wiosnę 2010 r. Olga ma zespół objawów neurologicznych określony jako Zespół Rasmussena – niezwykle rzadkie i niezwykle niebezpieczne zapalenie mózgu. Jest to choroba autoagresywna, postępująca. Na świecie jest mniej niż 500 zdiagnozowanych na tę chorobę osób. Przyczyny wyzwolenia procesu autoagresywnego nie są znane, a leczenie, które ma na celu powstrzymanie progresji choroby jest w dużym stopniu eksperymentalne. Choroba atakuje jedną połowę mózgu, wywołując lekooporne ataki padaczkowe i powodując stopniowo narastający połowiczy niedowład.
Choroba w przypadku Olgi ma przebieg dość powolny. Po dobrych wynikach badań Olgi w kwietniu 2012 roku miałam nadzieję, że najgorsze mamy już za sobą. Jednak kilka miesięcy później Olga straciła sprawność w prawej ręce. Choroba postępowała. Olga jest inteligentną osobą i w dużym stopniu zdaje sobie sprawę, co się dzieje z jej organizmem. Aby spowolnić postęp choroby, żeby dojść do przesilenia w jak najlepszym stanie, oprócz kontaktów z lekarzami Olga ma stałe zajęcia rehabilitacyjne. Konieczna jest też pomoc psychologiczna. Rozważana była operacja – hemisferektomia, polegająca na usunięciu lub funkcjonalnym oddzieleniu jednej półkuli mózgu. Jednak ze względu na to, że u Olgi choroba zaatakowała lewą półkulę, grozi to znacznym pogorszeniem jej ogólnego funkcjonowania. Lewa półkula odpowiedzialna jest za mowę, za logikę, za myślenie analityczne, za pamięć.
W 2016 roku pojawiła się możliwość leczenia Olgi z wykorzystaniem komórek macierzystych MSC pod kierunkiem lekarzy-naukowców z Oddziału Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Kosztowne zabiegi (w sumie było ich 6), sfinansowane dzięki pomocy wielu Darczyńców przyniosły poprawę zdrowia Olgi i pomogły spowolnić postęp choroby. Dzięki podaniu komórek macierzystych MSC Olga zaczęła lepiej funkcjonować. Zaczęła też znowu uczestniczyć w zajęciach plastycznych, a jej prace stanowią obecnie pokaźny zbiór.
Obecnie zbieramy środki przede wszystkim na kontynuację leczenia Olgi oraz na konieczną rehabilitację, a także na przeprowadzenie dalszej, pogłębionej diagnostyki (m. in. na badania genetyczne we Wrocławiu oraz na zaplanowaną konsultację w klinice w Vogtareuth w Niemczech).
Planowane konsultacje, terapie, leki, rehabilitacja – to wszystko generuje koszty, których nie jestem w stanie sama udźwignąć.
Proszę Państwa o dalszą pomoc w zbieraniu funduszy na leczenie i rehabilitację Olgi.