Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Olszewski Patryk Biała Podlaska

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21127

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2010-03-28

Schorzenie:
obniżone napięcie mięśniowe, niedotlenienie okołoporodowe, uogólniona wiotkość

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Patryka Olszewskiego.

Patryś urodził się 28.03.2010 r. owinięty pępowiną wokół szyi, z rączką przy główce, ze zdiagnozowanym obniżonym napięciem mięśniowym, znacznymi wybroczynami na główce. Dalsza diagnostyka wykazała poszerzone komory mózgowe, niedotlenienie okołoporodowe. Patryk został objęty opieką neurologiczną. Rodzice szukali pomocy w różnych placówkach zdrowotnych. W pierwszym miesiącu życia rozpoczęli intensywną rehabilitację synka, dzięki której pokonywał kolejne kamienie milowe. Mimo ciężkiej pracy jego mięśnie jednak nadal były słabe. Chłopczyk został skierowany na badania w kierunku chorób nerwowo-mięśniowych.

We wrześniu bieżącego roku u naszego podopiecznego, w wyniku badań diagnostycznych m.in. biopsji mięśni, rozpoznano chorobę – miopatię wrodzoną, niecharakterystyczną. Od tego momentu rozpoczęła się walka z tą bardzo rzadką, genetyczną i nieuleczalną chorobą nerwowo-mięśniową. Z uwagi na postać niecharakterystyczną, rokowania i przebieg tej choroby nie są znane. Rodzice Patryka robią wszystko, aby dziecko mogło żyć tak jak jego zdrowi rówieśnicy, aby w przyszłości mogło samodzielnie funkcjonować.

Obecnie mięśnie chłopca odmawiają posłuszeństwa m.in. podczas spacerów, chodzenia po schodach, wstawania, siadania. Szybko się męczy i często się przewraca. W związku ze słabymi mięśniami Patryk ma też szereg problemów ortopedycznych – z kręgosłupem, kolanami i stópkami. Każda infekcja dróg oddechowych stwarza dla niego zagrożenie. Nasz podopieczny ma problemy oddechowe, związane z występowaniem bezdechów oraz bardzo częstych spadków saturacji. Dlatego też został objęty opieką Zespołu Domowego Leczenia Respiratorem (ZDLR) działającego w Domu Sue Ryder w Bydgoszczy. Patryk wymaga mechanicznej wentylacji respiratorem prowadzonej metodą nieinwazyjną w trybie nocnym. Potrzebuje kosztownej, systematycznej i intensywnej rehabilitacji (codzienna rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, masaże, zajęcia na basenie, hipoterapia i in.) oraz stałej opieki lekarzy, specjalistów. Takie leczenie jednak sporo kosztuje i mimo, że rodzice starają się jak mogą, to jednak środków cały czas brakuje…

Nasz podopieczny mimo tego, co dostał w bagażu od losu, jest bardzo mądrym, radosnym, uśmiechniętym łobuziakiem. Jest szczęściem i radością swojej rodziny. Dochody jego rodziców są zbyt niskie, aby pokryć wszystkie koszty związane z jego chorobą. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wpłaty darowizn i przekazywanie 1% podatku na rzecz leczenia i rehabilitacji Patryka. Dziękujemy Państwu za każdy dar serca.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21127 Olszewski Patryk Biała Podlaska

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
21127 Olszewski Patryk Biała Podlaska darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

NEUCA SA
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Gazeta Ubezpieczeniowa
JBG-2 Sp. z o.o., Warszowice
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa