Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
20535
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2006/08/24
zespół Draveta, opóźniony rozwój psychoruchowy, wada wzroku, niskorosłość, alergia
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
20535 Pawłowska Weronika Kostrzyn darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
20535 Pawłowska Weronika Kostrzyn
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Pawłowska Weronika Kostrzyn.
Przekaż 1,5% podatkuWeronika urodziła się w sierpniu 2006 r. Przez pierwsze miesiące życia rozwijała się prawidłowo. W wieku 4 m-cy dostała pierwszy napad padaczki. Od tego czasu rozpoczęła się nasza wędrówka po różnych lekarzach i szpitalach. Wdrożone leczenie nie dawało rezultatu. Napady padaczki pojawiały się nadal, były coraz silniejsze i częstsze. Wynik pobranej w styczniu 2009r. krwi potwierdził wadę genetyczną: zespół Dravet (SMEI). Od listopada 2010 ma wdrożone leczenie sprowadzanym z Francji lekiem Stiripentol (Diacomit). Aktualnie jest leczona również Depakiną Chronospherą i Frisium. Leki te będzie stosowała do końca życia.
Weronika nie rozwija się jak inne dzieci. 3 lata leczenia bez znanej przyczyny epilepsji i pozytywnych efektów spowodowały u Weroniki znaczne opóźnienie w rozwoju. Zabawy Weroniki są spontaniczne, lecz bardzo chaotyczne, uwaga krótkotrwała. Ma kłopoty z wykonywaniem czynności precyzyjnych, celowych, wymagających skupienia i wyciszenia. Weronika jest drobna, chwiejna ruchowo, często się potyka, czasem przewraca. W grupie jest zagubiona, w zabawach z dziećmi uczestniczy biernie. Na chwilę obecną uczęszcza na terapię integracji sensorycznej, zajęcia z logopedii, psychoterapię, indywidualne zajęcia pedagogiczne, rehabilitację z elementami kinezjoterapii, masaż, ćwiczenia usprawniające. Rodzice mają nadzieję, że wszystkie te zajęcia i zabiegi spowodują, że jej ogólny rozwój poprawi się, by ona sama nie czuła się źle, bo nie jest w stanie czegoś zrobić tak jak inne dzieci, które bez problemu zakładają buty, podskakują, rysują kółka, składają puzzle czy układają klocki…
Leczenie i rehabilitacja Weroniki jest bardzo kosztowna, dlatego bardzo prosimy o pomoc w walce o zdrowie dziecka.