Gołębicka Maja

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Gołębicka Maja darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Wybierz operatora

Podstawowe dane

Nr subkonta
20451

Województwo
podlaskie

Data urodzenia
2009/03/17

Opis schorzenia

opóźnienie rozwoju psychoruchowego, wzmożone napięcie mięśniowe

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
20451 Gołębicka Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
20451 Gołębicka Maja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Gołębicka Maja.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomoca” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Mai.

Maja urodziła się 17 marca 2009r. i otrzymała po porodzie 10 punktów w skali Apgar. Po około 4 miesiącach życia rodzice zauważyli, że Maja nie usiłuje się podnosić do pozycji siedzącej, nie przewraca w łóżeczku i nie podnosi nóżek. Zaczęli szukać pomocy i zdiagnozowano u Mai wzmożone napięcie mięśniowe. Przez kilka miesięcy intensywnej rehabilitacji metodą Vojty udało się pobudzić ruchowo obszary, które były nadmiernie napięte, a tym samym nie dawały sprawności ruchowej Mai. Od około 9-go miesiąca życia Maja była stale rehabilitowana przy dużym wsparciu i udziale Poradni Rehabilitacyjnej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Rehabilitacja prowadzona była do około 15-go miesiąca, kiedy to Maja zaczęła samodzielnie stawiać pierwsze kroczki. W późniejszym okresie rodzice zauważyli, że Maja boi się piasku, trawy i innych roślin, a dźwięk odkurzacza, czy innych tym podobnych urządzeń powoduje u Mai paniczny strach. Przyjęli to zachowanie, jako odmienny świat ich dziecka i stale, powoli oswajają Maję ze wszystkim, co ją otacza. Kolejny etap to problemy z komunikacją z Majeczką i jej bardzo duże trudności z koncentracją i zabawami wymagającymi skupienia i wysiłku umysłowego. Zarówno spostrzeżenia rodziców, jak i późniejsza diagnoza potwierdziły opóźnienie rozwoju psychoruchowego dziecka. W drugiej połowie 2011r. Maja uczęszczała na zajęcia indywidualne i grupowe do Ośrodka Wczesnej Pomocy „DAĆ SZANSĘ” działającym przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Maja ma rozpoznany autyzm dziecięcy i w marcu 2012r. została przyjęta do Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 41 w Białymstoku. Intensywna praca z logopedą, psychologiem i specjalistą integracji sensorycznej dają bardzo pozytywne efekty. Maja zaczęła rozwijać się i jest zauważalny postęp w rozwoju ruchowym, a szczególnie mowy. Cykliczne zajęcia dogoterapii i hipoterapii, na jakie Maja uczęszcza mają przeogromne znaczenie w rozwoju dziecka. Rodzice nigdy nie zapomną, jak na zajęciach z psem Maja zaczęła skupiać uwagę na karmieniu pieska i po raz pierwszy trzymała samodzielnie łyżkę, którą później karmiła zwierzaka.

W sierpniu 2012 roku na podstawie szeregu badań genetycznych zostały stwierdzone u Mai nieprawidłowości w materiale genetycznym. Rozpoznano Zespół aberracji chromosonowej – duplikacja materiału genetycznego.

Maja jest kochanym dzieckiem, potrafiącym w niezwykły sposób okazywać uczucie miłości i potrzeby bliskości. Daje rodzicom wiele radości, a jej, choć najmniejszy zauważalny postęp w rozwoju jest dla rodziców ogromną satysfakcją. Widząc jak znaczącą poprawę zdrowia przynoszą zajęcia i turnusy rehabilitacyjne, rodzice chcą w pełni wykorzystać ten najważniejszy w rozwoju dziecka czas i zapewnić stałą, jak najlepszą specjalistyczną pomoc rehabilitacyjną, dająca szansę na prawidłowy rozwój psychoruchowy i szansę na pełne usamodzielnienie się Mai i normalne życie w przyszłości.

Jednak wszechstronne zabiegi rehabilitacyjne pochłaniają mnóstwo pieniędzy i przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie Mai poprzez przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy zdecydują się pomóc Majeczce.

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Gołębicka Maja darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Wybierz operatora

Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies