Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Boryczko Mieszko

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
20418

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2011-08-31

Schorzenie:
zespół Williamsa, sekwestracja wewnątrzpłatowa płuca lewego, zamartwica urodzeniowa, wrodzone zapalenie płuc, przepukliny pachwinowe obustronne

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Mieszka Boryczko.

W 20 tygodniu ciąży u dziecka stwierdzono bardzo rzadką wadę rozwojową, która miała spowodować, że nie rozwiną się płuca. Zakładano, że Mieszko umrze po odcięciu pępowiny. Rodzice zdecydowali  się dać mu szansę i nie przerywać ciąży, jak sugerowali lekarze Mieszko urodził się w sierpniu 2011 roku w stanie średnio-ciężkim, ale z każdą chwilą radził sobie coraz lepiej. Przed porodem płuca zdołały się rozwinąć na tyle, że Mieszko mógł samodzielnie oddychać. W dniu pierwszych urodzin przeszedł poważną operację usunięcia dolnego płata lewego płuca, który rozwinął się nieprawidłowo w wyniku sekwestracji. Zabieg musiał być ostatnim etapem na drodze do „normalnego” życia.

Jednakże przez cały ten czas niepokoił rodziców opóźniony rozwój dziecka. Liczni specjaliści, do których rodzice się zwrócili zrzucali to na karb szpitalnych przejść – łącznie 5 pobytów. Dopiero w 16 miesiącu genetyk zdiagnozował Zespół Williamsa, bardzo rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych. Od tego momentu rozpoczął się nowy okres w życiu Miłoszka, polegający na intensywnym wspomaganiu rozwoju i próbach niwelowania skutków, jakie niesie ze sobą ta nieuleczalna choroba.

Miłosz korzysta z fizjoterapii, terapii mowy, hipoterapii, dogoterapii oraz pomocy psychologa, ponieważ tylko intensywna i wielopoziomowa stymulacja jest w stanie zapewnić mu funkcjonowanie na poziomie optymalnym – na tyle, na ile pozwoli na to obciążenie genetyczne. Objęty jest także opieką wielu lekarzy specjalistów, gdyż cierpi na niedoczynność tarczycy, narażony jest na problemy związane z układem krążenia, chorobami serca, stawów i układu kostnego. Pomimo stanu zdrowia i przebytych doświadczeń Mieszko jest wspaniałym, ciągle uśmiechniętym i pełnym życia chłopcem. Wielokrotnie pokazał swoją wolę życia i zaskoczył rodziców tym jak dobrze się rozwija, pomimo licznych obciążeń. Rodzice chcą zrobić wszystko, aby wspomóc go w tej walce. W chwili obecnej starają się, aby ponad 1, 5 roczny Miłosz zaczął chodzić i nauczył się z nimi kontaktować.

Ponieważ polski system opieki zdrowotnej nie zapewnia wystarczającej terapii, a część wsparcia specjalistów nie jest refundowana, rodzice są zmuszeni do samodzielnego pokrywania kosztów. Wielomiesięczny okres oczekiwania na wizyty u lekarzy specjalistów sprawia, że większość wizyt jest odpłatna. To wszystko wiąże się z dużymi kosztami, których rodzice nie są w stanie sami udźwignąć.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w walce o zdrowie i rozwój Mieszka. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
20418 Boryczko Mieszko

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
20418 Boryczko Mieszko darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Clematis – Szkółka Pojemnikowa
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
Naftoport sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych
ELGROM
MEBLOPOL