Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
20188
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2012/02/08
zapalenie opon mózgo-rdzeniowych, padaczka lekooporna, małogłowie, dyskrania, obniżone napięcie mięśniowe w osi głowa-tułów, wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
20188 Nantka Paweł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
20188 Nantka Paweł
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Nantka Paweł.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Pawła.
Pawełek urodził się 08.02.2012 r. w Rudzie Śląskiej zdrowy jak ryba, śliczny i pełen sił. Po 16 dniach życia ujawniła się znienacka choroba, tak nagle, że był reanimowany w ostatniej chwili i przez kolejne 8 dni nie oddychał samodzielnie.
Okazało się, że ledwo przeżył sepsę bakteryjną oraz ciężkie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, połączone z niedotlenieniem. Te zdarzenia pozostawiły na nim okrutne ślady, z których na razie znamy: utratę wzroku, padaczkę oraz ogólne opóźnienie rozwoju psychofizycznego. Rodzice cieszą się, że dziecko żyje i jest z nimi. Mimo, że jego mózg jest w wielu miejscach uszkodzony, Pawełek rośnie, rozwija się i od czasu do czasu nawet się uśmiechnie.
Po kilku miesiącach rehabilitacji ciągle leży i słabo panuje nad swoim ciałem, ale już dostrzega światło projektora, umie już złączyć dłonie, wypowiada już kilka sylab. Po roku to niewiele i jednocześnie gigantycznie dużo. Wszystko to dzięki codziennym ćwiczeniom w domu i w ośrodkach rehabilitacyjnych.
Mówi się, że możliwości ludzkiego mózgu – także adaptacyjne –są nieograniczone. Na pewno nie są całkowicie poznane. To daje nadzieję. Tylko dalsze intensywne i różnorodne ćwiczenia są w stanie zwiększyć jego szanse na nadrobienie zaległości i szczęśliwe, bardziej samodzielne życie.
Koszty leczenia i różnorodnych terapii są duże i przewyższają możliwości budżetowe rodziny.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na dalsze leczenie i rehabilitacje Pawełka.