Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Łagan Stella

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
19881

Województwo:
świętokrzyskie

Data urodzenia:
2009-12-19

Schorzenie:
brak nerwów słuchowych, szczelina skośna twarzoczaszki, opóźniony rozwój psychoruchowy, wady kręgów szyjnych, rozszczep wargi i podniebienia

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Stelli Łagan.

Stella urodziła się 19.12.2009 roku. Już w trakcie ciąży rodzice dowiedzieli się, że ma wadę wrodzoną. Pocieszeniem było to, że wada nie będzie miała większego wpływu na jej życie. Niestety już pierwsze dni życia Stelli pokazały, że będzie wręcz przeciwnie.

Stella urodziła się ze szczeliną skośną twarzoczaszki oraz rozszczepem podniebienia. Pierwszą operację przeszła w 9 miesiącu życia. Niestety najgorsze było przed nią. Problemy ze słuchem – lekarze tłumaczyli rozszczepem podniebienia. Jednak po operacji dziewczynka nadal nie reagowała na dźwięki. Upłynęło 2 lata zanim postawiono poprawną diagnozę. Stella nie ma wykształconych przewodów słuchowych i nerwów słuchowych. Jedyną szansą na słuch jest wszczepienie implantu do pnia mózgu. Prof. Robert Behr z Kliniki w Fuldzie w Niemczech podejmie się operacji. Zaczęła się walka z czasem na zdobycie pieniędzy. 14 lutego 2013 roku Stell przeszła 8 godzinną operację wszczepienia implantu do pnia mózgu – dostała szansę na słuch.

Teraz przed rodzicami i Stellą ciężka i długotrwała rehabilitacja. 11 grudnia 2013 roku przeprowadzono kolejną operację w Warszawie: przeszczep kości do wyrostka zębodołowego. Niestety to nie wszystko. Stella ma uszkodzony kręgosłup w odcinku szyjnym i piersiowym. Zamiast wykształconych kręgów są bloki kostne i półkręgi. Problemy z kręgosłupem i brak narządów równowagi spowodowały opóźnienie w rozwoju ruchowym. Stella zaczęła chodzić mając dopiero 3 latka. Przed nią jeszcze długa droga do pokonywania niepełnosprawności.

Przed Stellą teraz kolejna operacja – rekonstrukcji nosa. Niestety większość szpitali publicznych odmówiła pomocy. Jedyna rada: proszę jechać za granicę. Po dwóch latach rodzice znaleźli lekarza, który zdecydował się pomóc. Niestety, jest to prywatna klinika i NFZ odmówił refundacji operacji.

Prosimy Państwa o pomoc w formie darowizny. Każda złotówka się liczy! Operacja rekonstrukcji nosa zezwoli Stelli na swobodne oddychanie nosem oraz zakończy ciągłe infekcje prawego oka. Stella od urodzenia musi mieć wykonywany kilkanaście razy dziennie masaż oka, ponieważ zrośnięta małżowina z krzywą przegrodą nosową uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie kanałów łzowych po prawej stronie.

Stella zawsze będzie wymagała stałych, częstych wizyt lekarskich i rehabilitacyjnych, zmierzających do wyleczenia jej wad i poprawy, jakości życia. Regularne wyjazdy do szpitali i specjalistów poza miejscem zamieszkania wymagają zwiększonego nakładu finansowego. Leki i baterie do procesora mowy to dodatkowe koszty. Dlatego w imieniu swoim i Stelli prosimy Państwa o pomoc materialną w formie darowizny, która pozwoli Stelli na normalne funkcjonowanie.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
19881 Łagan Stella

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
19881 Łagan Stella darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

IO Venezia sp.j., Warszawa
GM Records Wytwórnia Fonograficzna Marek Grela – Warszawa
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Andra Sp. z o.o., Warszawa
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński