Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Barszcz Weronika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
1970

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1999-08-26

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Weroniki Barszcz.

Weronika urodziła się 26.08.1999 r. z mózgowym porażeniem dziecięcym w postaci móżdżkowej. Od urodzenia miała problemy z siadaniem, później chodzeniem. Praktycznie nie chodziła do 10 roku życia, jedynie próbowała poruszania się przy pomocy balkonika od 6 do 10 roku życia. Po 10 roku życia zaczęły się próby samodzielnego poruszania się na krótkich dystansach, jednak dziewczynka ma poważne kłopoty z utrzymaniem równowagi. Na większych dystansach konieczne jest korzystanie z wózka inwalidzkiego, którego nie posiada. W związku z wadą postawy i rozwojem dziecka, pojawiły się znaczne kłopoty z mięśniami kończyn dolnych – obecnie Weronika ma obustronny przykurcz mięśni kulszowo-goleniowych oraz skoliozę kręgosłupa w stadium początkowym. Ponadto u dziewczynki zdiagnozowano upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, nie pisze, nie czyta, nie liczy, mowa jest niezrozumiała.

Weronika potrzebuje stałej opieki wielu specjalistów takich jak: neurologa, neurochirurga, logopedy, endokrynologa, psychologa i rehabilitanta. Do wszystkich specjalistów dziewczynka musi dojeżdżać np. do Warszawy (75 km) lub do Katowic (ok. 300 km) do neurologa, w miarę możliwości i środków finansowych. Wizualnie Weronika sprawia wrażenie dobrze rozwijającej się i osiągającej postępy w leczeniu, do czego w dużym stopniu przyczyniła się dotychczas stosowana rehabilitacja. Jednak zarówno rozwój fizyczny, jak i umysłowy ulega u niej pogorszeniu z braku niewystarczających środków finansowych na zapewnienie zalecanej pełnej rehabilitacji. Oboje rodzice są bezrobotni, mieszkają na wsi, tata jest osobą niepełnosprawną w stopniu lekkim, co praktycznie uniemożliwia mu otrzymanie stałej pracy. Mama nie może pracować, ponieważ Weronika i dwoje młodszych dzieci wymagają stałej opieki osoby dorosłej. Nie mają środków finansowych na przeprowadzenie w domu podstawowego remontu, by uzyskać dwa dodatkowe pokoje dla dzieci, zwłaszcza pokoju dla Weroniki. Teraz wszyscy mieszkają w jednym pokoju.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. Bez Państwa pomocy Weronika nie będzie miała szans na możliwie samodzielną egzystencję. Z góry dziękujemy !


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1970 Barszcz Weronika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
1970 Barszcz Weronika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gloria24.pl
MultiProjekt
Srebrna – Wynajem Nieruchomości
BENQ
NEUCA SA