Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
19300
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2010/01/22
zespół Pradera Williego
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
19300 Mijalski Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
19300 Mijalski Jan
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Mijalski Jan.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośbą o pomoc dla Jana Mijalskiego.
Jaś urodził się 22 stycznia 2010 roku z rzadkim, nieuleczalnym zespołem Pradera-Williego. Jest to uwarunkowana genetycznie choroba, występującą z częstotliwością 1:25 tys. urodzeń. Głównym problemem zespołu jest ogromny apetyt, nad którym chory nie może zapanować, w związku z ciągłym brakiem odczucia sytości. Powoduje to otyłość, sięgającą nawet 200 % normy. Innym problemem zespołu jest obniżone napięcie mięśni, co wpływa na opóźnienie rozwoju psychoruchowego.
Można temu zapobiec, dzięki odpowiednim formom rehabilitacji, psychoterapii, leczeniu hormonem wzrostu oraz utrzymaniu ścisłej i rygorystycznej diety niskokalorycznej. Jaś leczony jest hormonem wzrostu. Przyjmuje go co dzień w formie zastrzyku aż do ukończenia pełnoletności. Na dzień dzisiejszy to jedyny lek, który może mu pomóc. Poprawia on metabolizm oraz siłę mięśni. Jaś wymaga specjalistycznej i intensywnej rehabilitacji, terapii logopedycznej oraz zajęciowej. Chłopiec powinien uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych i logopedycznych, na które jego rodziców nie stać.
Wierzymy, że intensywna stymulacja psychoruchowa, przy utrzymaniu ścisłych zaleceń dietetycznych, pomoże Jasiowi w lepszym rozwoju i przygotuje go do samodzielnego życia. Ogromnym marzeniem rodziców jest, aby Janek mógł żyć normalnie jak inne zdrowe dzieci. Jaś robi duże postępy, dlatego prosimy pomóżcie, poprzez gromadzenie niezbędnych środków potrzebnych na jego intensywną rehabilitację i leczenie, kontynuować rozpoczętą walkę o zdrowie chłopca.