Babula Honorata Ewelina

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Babula Honorata Ewelina darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
1886

Województwo
dolnośląskie

Data urodzenia
1998/08/30

Opis schorzenia

mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność kończyn dolnych

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
1886 Babula Honorata Ewelina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
1886 Babula Honorata Ewelina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Babula Honorata Ewelina.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośbą o pomoc dla Honoraty Babuli.
Oto prośba Honoraty:
Honorata urodziła się 30.08.1998r. w 29 tyg ciąży. Ważyła 1700g, mierzyła 45cm. W trzeciej  dobie waga spadła do 1300g- dziecko było w stanie krytycznym – półtora tygodnia walczyła o życie. Ze szpitala wyszła dopiero po półtora miesiąca. Wydawało się, że już wszystko dobrze. Niestety w wieku 2,5 roku u Honi zdiagnozowano MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE z przewagą spastyki ( sztywności) kończyn dolnych ( postać DIPLEGII SPASTYCZNEJ). Jest to cały zespół objawów. w związku z tym Honia ma także : zaburzenia Integracji Sensorycznej ( brak równowagi, nadwrażliwość słuchowa i dotykowa) koślawość kolan, stopy końsko-szpotawe neurogenne, płaskostopie, haluksy, brak koordynacji wzrokowo-ruchowej, zaburzenia grafomotoryki małej i dużej, zaburzenia spostrzegania, skoliozę oraz astygmatyzm i niedowidzenie.
W związku z tym wszystkim Honia jest od urodzenia bardzo intensywnie rehabilitowana-była już na ponad 20 turnusach rehabilitacyjnych. Przeszła 3 operacje. Jest pod stałą opieką: ortopedy, neurologa,chirurga, okulisty,logopedy, ortodonty,a także wielu innych terapeutów i rehabilitantów.
W chwili obecnej stan Honi cały czas się pogarsza- przykurcze są coraz większe, pojawiły się skurcze spastyczne…myśleliśmy, że to już koniec- że czeka Ją wózek inwalidzki. Jednak teraz pojawiła się szansa-została bowiem zakwalifikowana do operacji SELEKTYWNEJ RIZOTOMII GRZBIETOWEJ, wykonywanej przez prof. T.S. Parka w Saint Louis w USA. Po niej Honorata prawdopodobnie będzie potrzebować drugiej operacji PERCS- podcięcia ścięgien podkolanowych i Achillesa. Rokowania pooperacyjne są bardzo pozytywne: według profesora Parka i jego zespołu po leczeniu HONIA BĘDZIE CHODZIŁA SAMA, KULE BĘDĄ POTRZEBNE TYLKO NA DŁUŻSZE DYSTANSE.Operacje są jednak tylko narzędziem do odzyskania sprawności- kolejnym warunkiem jest intensywna, bardzo kosztowna rehabilitacja także po powrocie do kraju przez okres około roku.
Jest to dla nas ogromna szansa na spełnienie największego marzenia Honoraty.
Niestety koszty takiego leczenia są niemalże kosmiczne- miesiąc pobytu w USA ( operacja i rehabilitacja na miejscu), a potem dalsza intensywna praca na turnusach rehabilitacyjnych w Polsce to kwota ok. 350 000 zł. Ta suma znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Honoraty. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe.
Za każdy dar serdecznie dziękujemy- Honorata z mamą

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Babula Honorata Ewelina darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies