Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Blachowska Blanka

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18802

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2012-03-14

Schorzenie:
wrodzona wada serca

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Blanki.

Blanka urodziła się 14.03.2012r., w trzeciej dobie lekarze zdiagnozowali u niej wrodzoną wadę serca (wspólny kanał przedsionkowo komorowy). Pierwsze trzy tygodnie życia dziewczynka spędziła w Szpitalu Dziecięcym na oddziale kardiologicznym. Przez pół roku odwiedzała z rodzicami regularnie szpital raz w miesiącu, gdyż musiała mieć modyfikowane leki, ponieważ jej serduszko coraz słabiej pracowało.

W wieku 6 miesięcy nasza podopieczna trafiła do Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy w wyniku dużej niewydolności serca, tam po tygodniowej kuracji lekami nasercowymi została przewieziona karetką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W czwartym dniu pobytu w szpitalu Blanka przeszła operację na otwartym sercu. Po tej operacji powoli wracała do siebie, niestety dwa tygodnie później w wyniku zapaści Blanka trafiła na oddział intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim. Przez 10 dni była w śpiączce farmakologicznej, oddychał za nią respirator, niestety jej stan się pogorszył i dziecko musiało być ponownie operowane w trybie natychmiastowym. Operacja była bardzo wysokiego ryzyka. Na szczęście powiodła się, Blanka ma wszczepioną sztuczną zastawkę mitralną, która w przyszłości będzie musiała być wymieniona na większą. W trzeciej dobie lekarze zdiagnozowali dziurawe płuco, dlatego Blanka musiała być ponownie operowana. W przeciągu trzech tygodni dziewczynka była operowana trzy razy.

Po ponad dwóch miesiącach spędzonych w Warszawie Blanka wróciła do domu, obecnie jest pod stałą opieką kardiologiczną w Bydgoszczy i w Warszawie, gdyż ma dwa przecieki wewnątrz serca, okołozastawkowy i międzykomorowy, oprócz tego ma też dużą niedomykalność zastawki trójdzielnej. Rodzice są dobrej myśli i wierzą, że przecieki zasklepią się same oraz że Blanka poradzi sobie z niedomykalnością zastawki i będzie w miarę normalnie funkcjonować. Ze względu na sztuczną zastawkę Blanka codziennie musi mieć mierzoną krzepliwość krwi, aby móc dobierać odpowiednią dawkę leku, krew nie może być ani za rzadka (możliwość wylewu krwi do mózgu) ani za gęsta (możliwość powstania zakrzepów, które mogą spowodować zator), oprócz tego dziecko dostaje leki nasercowe, które wspomagają pracę serca.

Blanka ma obecnie 10 miesięcy, przez ten czas przytyła tylko 3kg, przez częste wizyty w szpitalach jej rozwój ruchowy zatrzymał się na etapie czteromiesięcznego dziecka. Obecnie Jej stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w specjalnych rehabilitacjach ruchowych.

Dzięki Bogu, wspaniałym lekarzom z Centrum Zdrowia Dziecka, wsparciu rodziny i przyjaciół oraz osobom o dobrym sercu rodzice Blanki mogą każdego dnia cieszyć się z tego, że ich córeczka jest z nimi, że się uśmiecha, że żyje. Jednak koszty związane z leczeniem i rehabilitacją przekraczają ich możliwości finansowe. Dlatego prosimy o wsparcie.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18802 Blachowska Blanka

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
18802 Blachowska Blanka darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Skalski Michał – Warszawa
Bruk-Bet – Żabno
Bowim S.A. – Tarnowskie Góry
NSZZ Solidarność – Mazowsze
Biprocemwap S.A.