Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wojewódzki Franciszek

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18680

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2009-07-05

Schorzenie:
padaczka lekooporna, zaburzenia mielinizacji ośrodkowego układu nerwowego, refluks, obniżone napięcie mięśniowe, wentrikulomegalia

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Franciszka Wojewódzkiego.

Franek urodził się 05. 07. 2009 roku z wagą 4280g, jako czwarte dziecko. Poród tak jak poprzednie przebiegł prawidłowo i bez komplikacji. Po dwóch dobach wyszedł z mamą ze szpitala do domu.Kiedy w ósmym miesiącu Franek nie siedział samodzielnie, rodzice rozpoczęli rehabilitację i wędrówki po gabinetach lekarskich szukając przyczyn obniżonego napięcia mięśniowego. Po przezciemiączkowym USG główki, a potem rezonansie stwierdzono wentrikulomegalię, a w kolejnych miesiącach Franek zachorował na padaczkę. W 18 miesiącu wystąpił u Franka przedłużający się do 8 godzin napad padaczkowy, który kompletnie zdegradował dziecko. Po paru dniach, po odzyskaniu przytomności okazało się, że rodzice mają półtorarocznego noworodka, który nie potrafi nawet siedzieć. Od tamtej pory Franuś wymaga stałej i systematycznej, wielospecjalistycznej rehabilitacji. Nauczył się chodzić, lecz chodzi w nieprawidłowym wzorcu, na szerokiej podstawie z miednicą pochyloną do przodu, stawy kolanowe w przeproście, stopy płasko- koślawe, często się przewraca. Ma zaburzenia motoryki małej i cechy ataksji. Ogólnie jest dzieckiem bardzo pogodnym, z dobrym kontaktem emocjonalnym i wzrokowym, słabo mówiącym pojedyncze słowa. Dotychczas lekarze neurolodzy zdiagnozowali u Franka:

  •  padaczkę lekooporną z napadami poliformicznymi
  • zaburzenia neurorozwojowe
  • wentrikulomegalię
  • refluks żołądkowo-przełykowy

Obecnie Franek jest diagnozowany w kierunku Zespołu Kinsbournea w CZD w Katowicach, a także w CZD w Warszawie w kierunku chorób metabolicznych. Pozostaje także pod stałą opieką poradni okulistycznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, gastrologicznej, rehabilitacyjnej i genetycznej. Rodzice starają się jak mogą zapewnić synowi częstą rehabilitację, co wiąże się z ogromnymi kosztami, które pochłaniają znaczną część rodzinnego budżetu.

Zwracamy się do wszystkich ludzi Dobrego Serca o pomoc w zbieraniu funduszy na rehabilitację Franka, bo tylko systematyczne ćwiczenia pomogą Frankowi nabrać sprawności i dążyć do samodzielności.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18680 Wojewódzki Franciszek

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
18680 Wojewódzki Franciszek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PKM DUDA
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
Fundacja Zakłady Kórnickie
PKO Bank Polski