Urbańska Aleksandra

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Urbańska Aleksandra darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
18566

Województwo
dolnośląskie

Data urodzenia
2000/10/21

Opis schorzenia

moczówka prosta, pęcherz neurogenny, somatotropinowa niedoczynność przysadki mózgowej, niedobór wzrostu, alergia

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
18566 Urbańska Aleksandra darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
18566 Urbańska Aleksandra

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Urbańska Aleksandra.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Aleksandry Urbańskiej.

Ola urodziła się 2000 roku 38 tyg. ciąży z objawami wcześniactwa, z wylewami do spojówek śródgałkowych, wylewem OUN II stopnia oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Podczas porodu doszło do pęknięcia kości ogonowej rodzącej poprzez nacisk na nią główką dziecka. To było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną początku choroby u Oli. Po kilku dniach została wypisana do domu jako dziecko zdrowe. Jednak nie wszystko było w porządku, Ola była płaczliwa, ciągle dopominała się karmienia. Praktycznie cały czas „coś” piła. Pierwsze zaburzenia zostały zauważone przez lekarzy, kiedy miała 6 miesięcy i bez jakiegokolwiek powodu zsiniała. Wcześniejsze nasze uwagi jako rodziców, że coś jest nie tak z dzieckiem, były ignorowane przez lekarzy. Od tego momentu zaczęła się długa droga po szpitalach w celu potwierdzenia lub wykluczenia kolejno stawianych diagnoz. Aż w 2002 roku córcia została skierowana do DCZD we Wrocławiu na Oddział Nefrologii, gdzie lekarze potraktowali poważnie informacje, że Ola mimo niespełna 2 lat pije 10 litrów płynów na dobę. Tu zostały wykonane kolejne badania w kierunku moczówki. Została postawiona diagnoza: moczówka przysadkowa oraz pęcherz neurogenny, od tego czasu na stałe przyjmuje leki, a jej stan uległ ogromnej poprawie.

W 2008 roku rozpoczęły się badania w kierunku niskorosłości, a w 2010 roku rozpoznano somatotropinową niedoczynność przysadki mózgowej (SNP) i 2011 roku jest leczona hormonem wzrostu. Wykonywane wówczas badania wykazały, iż Ola ma całkowitą nietolerancję białka i od tej pory przebywa na diecie, a dzięki diagnozie prawie całkowicie skończyły się napady astmatyczne, z którymi borykała się od wielu lat.

Ola jest dziewczynką pełną pozytywnej energii, radosną i zawsze uśmiechniętą. Tym zaraża wszystkich dookoła. Jest nad wyraz „gadatliwa”, ciągle mówi, mówi i mówi … W jej towarzystwie nigdy nikt się nie nudzi. Zawsze odnajduje sposób, aby szare barwy zamienić w ciepłe, tęczowe kolory. Obecnie jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Dzięki szkole spełnia swoje marzenia biorąc udział w warsztatach teatralnych i wszelkich zajęciach dotyczących sztuki, a to pomaga jaj choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Rodzice bardzo pragną, aby to co osiągnęła ich córka do tej pory z tak wielkim trudem, nie poszło na marne. Jednak sami nie są w stanie sprostać wszystkim kosztom związanych z leczeniem, zachowaniem odpowiedniej diety i rehabilitacją. W związku z tym, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe. Obecnie zbieramy fundusze na: kontynuację leczenia, konsultacje lekarskie, leki. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Urbańska Aleksandra darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies