Babiarz Katarzyna

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Babiarz Katarzyna darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
1661

Województwo
podkarpackie

Data urodzenia
2000/08/21

Opis schorzenia

opóźnienie psychoruchowe z zachowaniami autystycznymi, zespół Retta

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
1661 Babiarz Katarzyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
1661 Babiarz Katarzyna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Babiarz Katarzyna.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu.

Jan Paweł II

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Kasi Babiarz.

Przez około półtora roku po urodzeniu Kasia rozwijała się prawidłowo. Jednak po upływie tego okresu wszystkie nabyte przez nią umiejętności (chodzenie, mówienie, wykonywanie zamierzonych, precyzyjnych ruchów) w szybkim tempie zaczęły się cofać. Doszło do tego, że godzinami leżała wpatrzona w jeden punkt na suficie i nie reagowała na żadne bodźce zewnętrzne. Były nawet podejrzenia, że nie słyszy oraz, że jest bardzo głęboko upośledzona, a jej stan nie rokuje żadnej poprawy. Rodzice Kasi byli bliscy załamania, jednak nie dawali za wygraną. Chodzili od lekarza do lekarza, co dopiero po czterech latach zaowocowało postawieniem przez nich diagnozy, którą okazał się zespół Retta – rzadka choroba o podłożu genetycznym.

Kasia ma padaczkę, postępującą skoliozę, jej stopy ulegają pogłębiającym się deformacjom (stopy końsko-szpotawe), ma problemy ze stawem biodrowym. Dzięki intensywnej terapii (rehabilitacji, masażom, terapii zajęciowej, dogoterapii, logopedii) nasza podopieczna poczyniła ogromne postępy w rozwoju. Już nie leży wpatrzona w sufit, lecz interesuje się otaczającym światem. Wprawdzie nie mówi, ale wszystkie emocje wyraża wzrokiem, mimiką twarzy, śmiechem bądź płaczem. Reaguje na smaki, dźwięki i inne bodźce zewnętrzne. Próbuje chwytać przedmioty. Stara się wykonywać proste polecenia, co jest dowodem na to, że rozumie, co się do niej mówi. Najmniejszy postęp u Kasi bardzo cieszy jej najbliższych. Intensywna terapia pomaga spowalniać postępy choroby, lepiej komunikować się ze światem i coraz lepiej, oczywiście na miarę możliwości, funkcjonować. Dzięki rehabilitacji ma wygląd zupełnie zdrowego dziecka. Jednak jest to długotrwała, mozolna i bardzo kosztowna praca, na którą rodziny dziewczynki nie stać, ponieważ utrzymuje się ona z jednej pensji.

W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą do ludzi o wrażliwym sercu: pomóżcie Państwo w walce o zdrowie Kasi! Serdecznie prosimy o wpłaty, choćby najmniejsze. Dziękujemy!

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Babiarz Katarzyna darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny