Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dziedzic Cecylia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
1629

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1997-07-05

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, wodogłowie

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Celiny Dziedzic.

Cecylia została dotknięta mózgowym porażeniem dziecięcym, nie chodzi, ma mało sprawne rączki. Jest obciążona wodogłowiem powylewowym, które koryguje wszczepiona zastawka. Niepełnosprawność intelektualna, cechy autystyczne i epilepsja znacznie utrudniają jej  funkcjonowanie w społeczeństwie –  powodują znaczne utrudnienie w komunikacji z nią. Zawsze będzie musiała korzystać z wózka inwalidzkiego. Jest wiotka w tułowiu i spastyczna na obwodzie. Potrzebuje więc wózka, który pomaga jej utrzymać w miarę prawidłową postawę, a rónież umożliwi mocne przypięcie jej nóg. Cecylka bardzo chciałaby być samodzielna, jednak jej niepełnosprawność ogranicza to w poważny sposób. Poza tym  jest pogodna, emanuje radością i zaraża nią swoje otoczenie. Lubi śpiewać, recytować i oglądać książeczki. Jest też zdecydowana i konsekwentna w swoich wyborach i upodobaniach. Domaga się organizowania świata w odpowiadający jej sposób, co znacznie ułatwia  budowanie środowiska, które rozumie i respektuje jej potrzeby. 

Kilka miesięcy temu, z powodu nowotworu, odszedł  tata Cecylki, po którym bardzo rozpacza. W ramach wspomagania rozwoju i rehabilitacji dziewczynki najważniejsze jest odpowiednie rozwijanie jej umiejętności społecznych. Mama Cecylii, oprócz niej wychowuje również dwoje dzieci, dlatego jest jej bardzo trudno sprostać wszystkim obowiązkom. Jako pedagog staje na straży godności dziecka z niepełnosprawnością i wartości jego rodziny. Niestety sama boryka się z ograniczeniami- jest osobą niewidomą. Opieka nad Cecylką wymaga od niej więcej wysiłku, czasu, środków – chociażby na transport.

Dziewczynka potrzebuje finansowego wsparcia na rehabilitację, transport na zajęcia, sprzęt ortopedyczny i  rehabilitacyjny  – kortezy, buty, wózek, rotor, matę do hydromasażu. Gorąco prosimy Państwa o pomoc dla Cecylki, aby mogła rozwijać swój potencjał. Dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejsza wpłatę.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1629 Dziedzic Cecylia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
1629 Dziedzic Cecylia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja BGŻ
Xelion – Doradcy Finansowi
Novol Spółka z o.o. – Komorniki
Energoprojekt Biuro Studiów i Proj.Energ – Warszawa
Stalprodukt – Centrostal Kraków sp. z o.o.