Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dobrzyński Igor

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
16057

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2008-09-04

Schorzenie:
autyzm atypowy, opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji naszego podopiecznego Igora Dobrzyńskiego.

Narodziny Igora były wyczekiwanym i najszczęśliwszym momentem w naszym życiu. Po długim i trudnym porodzie pojawił się na świecie rodziców największy skarb – SYN. Nie dane im było jednak zbyt długo cieszyć się jego zdrowiem. W drugim miesiącu życia zostało rozpoznane u niego nieprawidłowe napięcie mięśniowe.

Zaburzenia spowodowały, że jego rozwój fizyczny przebiegał z dużym opóźnieniem. Zaczął siadać mając 12 miesięcy, a chodzić w wieku ok. 2 lat. Ale to nie był koniec jego problemów. Igor coraz bardziej zaczął odstawać od rówieśników, nie mówił, zaczął zamykać się na otaczający świat. W 2011 roku, mając ok. 3 lat, został zdiagnozowany u niego autyzm, opóźnienie psychoruchowe i duże zaburzenia integracji sensorycznej.

Wraz z diagnozą  świat rodziców się zawalił, ale miłość, jaką darzą syna dała im siłę i wiarę, że pokonają tą straszną chorobę. Ich walka trwa do chwili obecnej, są upadki i wzloty, lepsze momenty, kiedy mówią sobie, że dadzą radę i pokonają te problemy. Na chwilę obecną Igor nadal nie mówi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, ma problemy z samodzielnym jedzeniem i z samoobsługą. Obserwuje się u niego również duże zaburzenia sensoryczne, obniżoną sprawność manualną i poziom grafomotoryczny. Igor potrzebuje w związku z tym bardzo intensywnej i kosztownej terapii logopedycznej, pedagogicznej, integracji sensorycznej, terapii ręki i rehabilitacji. Dodatkowo Igor cierpi na poważne zaburzenia metaboliczne, przez co wymaga specjalistycznego leczenia biomedycznego. Jest uczulony na bardzo wiele produktów spożywczych. Z powodu powyższych problemów musi być na ścisłej diecie eliminacyjnej, czyli bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej oraz z wykluczeniem alergenów.

Na jego terapię, leczenie, dietę, konsultacje ciągle brakuje pieniędzy. Koszty przekraczają możliwości finansowe rodziców, gdyż w związku z potrzebą całodobowej opieki nad Igorem, pełnej dyspozycyjności, tylko jedno z rodziców może pracować. Godzina z terapeutą to od 60 do 100 zł, dziecko z autyzmem powinno mieć ich 40 tygodniowo. Turnus rehabilitacyjny to koszt 6.000 – 8.000 zł, Igor powinien uczestniczyć co najmniej w dwóch w ciągu roku. Rodzice chcieliby w pełni wykorzystać wszystkie dostępne środki, metody leczenia i rehabilitacji, aby Igor mógł w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Jednak, aby osiągnąć zamierzony cel potrzebują wsparcia materialnego. Wszystkie uzbierane środki zostaną przeznaczone na prywatną terapię, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne oraz leczenie Igora.

Autyzm jest chorobą postępującą, a każdy dzień bez terapii jest dniem bezpowrotnie straconym. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową dla Igora, liczy się każda złotówka.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
16057 Dobrzyński Igor

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
16057 Dobrzyński Igor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

International Paper
Aplauz sp. z o.o.
Fundacja Oriflame Dzieciom
SPEC S.A., Warszawa
Fundacja Zakłady Kórnickie