Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Borkowska Berenika Maria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
15337

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2010-10-25

Schorzenie:
przepuklina oponowo-rdzeniowa, pęcherz neurogenny, wodogłowie, niedowład kończyn dolnych, stopa końsko-szpotawa, obniżone napięcie mięśniowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć  z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Bereniki Borkowskiej.

Berenika przyszła na świat 25 października 2010 roku, obciążona otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka krzyżowego kręgosłupa oraz wodogłowiem. Jest wcześniakiem. Przeszła operacje plastyki przepukliny i wstawienia zastawki mózgowo-otrzewnowej w GCZD w Katowicach-Ligocie, a także odkotwiczenia stożka rdzenia kręgowego w SPS ZOZ „ZDROJE” w Szczecinie. Dziewczynka cierpi na niedowłady kończyn dolnych i zaburzenia napięcia mięśniowego, jej lewa stopa jest końsko-szpotawa i rotuje się do wewnątrz. Jej nóżki przez większość czasu zakute są w wykonywane na miarę, kosztowne ortezy. Dotychczasowa intensywna rehabilitacja dała bardzo pozytywne wyniki. W wieku 4,5 roku Berenika zaczęła chodzić samodzielnie, zaopatrzona tylko w ortezy. Jej wzorzec chodu odbiega jednak dalece od normy, a patologiczne ustawienie stóp powoduje nieprawidłowe obciążenia stawów biodrowych, czego efektem jest podwichnięcie lewego biodra. Stosowane do tej pory zaopatrzenie ortopedyczne okazało się niewystarczające – nie udało się uniknąć zmian kostnych w lewej stopie ani skutecznie rozwiązać problemu rotacji nogi do wewnątrz.

W poszukiwaniu skuteczniejszych rozwiązań rodzice Bereniki dotarli do renomowanej Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Aschau (Niemcy), która od wielu lat specjalizuje się w leczeniu dzieci z rozszczepem kręgosłupa. Tam zaproponowano dziewczynce kilkuetapowy plan leczenia skoordynowanego obejmujący operację lewej stopy wraz z osteotomią, zaopatrzenie w wysokiej klasy ortezy firmy Pohlig, oraz operacje obydwu bioder. Łączny koszt wspomnianych trzech operacji oraz wykonania zaopatrzenia ortopedycznego, które wystarczy dziewczynce na około rok przekracza sumę 200.000 zł. Dla Bereniki jest to jednak szansa, której nie dał jej do tej pory żaden z ośrodków krajowych.

Oprócz stałej, wielospecjalistycznej opieki lekarskiej, dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w dobrym ośrodku to wydatek rzędu 5.000 – 6.000 zł, a takich turnusów Berenika powinna w ciągu roku odbyć kilka. Rodzice pragną pomóc Berenice maksymalnie wykorzystując jej możliwości, czyli zapewnić jej jak największą liczbę zajęć rehabilitacyjnych oraz skuteczne, skoordynowane leczenie ortopedyczne. Państwowa służba zdrowia tylko częściowo pokrywa to zapotrzebowanie. Resztę – opłacenie różnorakich terapii w prywatnych gabinetach, prywatne wizyty lekarskie, nierefundowane badania, sprzęt ortopedyczny, koszty leczenia, dojazdów, etc. – rodzina finansuje we własnym zakresie.

Rodzice dziewczynki są zdeterminowani by z pomocą wszelkich dostępnych środków pomóc jej osiągnąć szczytny cel, jakim jest samodzielność. W ciągu sześciu lat walki udało im się osiągnąć już bardzo wiele, ich możliwości finansowe są jednak ograniczone. Przekazując 1% swojego podatku lub darowiznę na cel leczenia i rehabilitacji Bereniki mogą Państwo pomóc im wygrać tę batalię.

Berenika jest radosnym, pogodnym, bystrym i pełnym energii dzieckiem. Pod względem intelektualnym rozwija się wspaniale i ma szansę na normalne życie. Tej szansy nie można zmarnować! Za wszelką pomoc udzieloną naszej podopiecznej będziemy ogromnie wdzięczni.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
15337 Borkowska Berenika Maria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
15337 Borkowska Berenika Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa
Gazeta Bankowa
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A – Warszawa
ASTER