Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Czarkowski Andrzej

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
14717

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2008-10-21

Schorzenie:
zespół Downa, niedoczynność tarczycy, małopłytkowość, wady wrodzone serca - ubytek przegrody międzykomorowej i drożny przewód tętniczy Botalla, stan po operacji kardiologicznej, niskie napięcie mięśni, wada wzroku

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z ogromną prośbą o pomoc finansową dla naszego podopiecznego Andrzeja Czarkowskiego.

Andrzej urodził się z zespołem Downa i współistniejącymi chorobami takimi jak: małopłytkowość, niskie napięcie mięśni, niedoczynność tarczycy oraz wady serca: ubytek międzykomorowy (VSD) i przetrwały przewód tętniczy Botalla (PDA). Andrzej w wieku 3 miesięcy przeszedł pierwszą operację w celu podwiązania przewodu tętniczego Botalla (PDA), po operacji dziecko przebywało na OIOM-ie przez 3 dni. Drugą operację w celu korekcji ubytku międzykomorowego (VSD) Andrzej miał w wieku 10 miesięcy. Od ostatniej operacji Andrzejek znajduje się pod opieką kardiologa, a wizyty kontrolne odbywają się raz w roku w Gdańsku. W związku z niedoczynnością tarczycy jest pod opieką endokrynologa. Rozwój Andrzejka jest opóźniony, dopiero w wieku 2 lat i 8 miesięcy zaczął chodzić. Po wizycie u ortopedy okazało się, że Andrzejek wymaga specjalistycznego obuwia, a koszt takiego obuwia waha się w granicach od 200 – 300 zł za parę, a po wizycie kontrolnej u okulisty okazało się, że ma wadę wzroku i zaczął nosić okulary. Jest dzieckiem o słabej odporności, dlatego często choruje na różnego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych, a w szczególności zapalenie krtani.

Po zauważeniu, ze Andrzejek nie reaguje na polecenia rodzice postanowili udać się do Audiologa w Gdańsku. Po wizycie w Poradni Audiologicznej okazało się, że słuch w porządku, ale ciągłe infekcje dróg oddechowych spowodowały przerost migdałka gardłowego, który nadaje się do usunięcia laryngologicznego, lub ewentualnie do leczenia farmakologicznego.

Do niedawna Andrzejek uczęszczał 3 razy w tygodniu na zajęcia indywidualne z logopedą, psychologiem, pedagogiem i rehabilitantem, które odbywały się w Ośrodku Terapii i Rehabilitacji w Kwidzynie. Obecnie 5 dni w tygodniu uczęszcza do Niepublicznego Specjalnego Przedszkola Kolorowego w Kwidzynie, gdzie ma zajęcia indywidualne z logopedą, psychologiem, pedagogiem, rehabilitantem oraz terapię zajęciową.

Dziecko wymaga udziału w turnusach rehabilitacyjnych, dzięki którym ma szansę na osiągniecie lepszej sprawności psychofizycznej, a koszt jednorazowego wyjazdu pacjenta z matką wynosi ok. 4000 zł. Miesięczny dochód rodziny wynosi 3500. zł, a jedynym żywicielem rodziny jest tata dziecka, ponieważ ze względu na stan zdrowia mama Andrzejka musiała zrezygnować z pracy, aby w pełni zapewnić mu swój współudział w jego rozwoju, procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie finansowe dalszego leczenia i rehabilitacji Andrzejka.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
14717 Czarkowski Andrzej

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
14717 Czarkowski Andrzej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
ASTER
Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Warszawa
Gazeta Bankowa
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa