Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Galica Maja Aleksandra

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
14080

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2009-09-01

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, niedowład połowiczy lewostronny, niedosłuch ucha lewego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Mai Aleksandry Galicy.

Maja urodziła się 01.09.2009 roku w zamartwicy, z rozległym krwawieniem śródmózgowym IV stopnia oraz z innymi powikłaniami okołoporodowymi w większym lub mniejszym stopniu wpływającymi na jej dzisiejszy stan zdrowia. Diagnoza brzmiała: mózgowe porażenie dziecięce, a dokładnie porażenie połowicze lewostronne. Ma również problemy ze wzrokiem – jeszcze nie do końca zdiagnozowane oraz głuchotę ucha lewego, a wykonany rezonans magnetyczny wykazał jeszcze torbiel w mózgu, która najprawdopodobniej jest przyczyną tak powolnego rozwoju Mai, mimo bardzo intensywnej rehabilitacji.

Majka jest pod stałą opieką Ośrodka Rehabilitacji Dzieci w Żywcu. Dodatkowo uczestniczy w zajęciach z logopedą, psychologiem, pedagogiem, ma również hydroterapię. Wiadomo jednak, że ośrodek ten nie jest w stanie fizycznie zapewnić terapii dziecku w każdy dzień tygodnia. Dla takiego dziecka jak Maja ćwiczenia są priorytetem dnia. Konieczne jest jej ciągłe usprawnianie, a w szczególności lewej rączki i nóżki, aby nie dopuścić do powstania przykurczów. Dlatego Majka musi być codziennie rehabilitowana. Maja chętnie uczęszcza do Przedszkola Integracyjnego, gdzie panie wychowawczynie jak i zdrowe koleżanki i koledzy są dla niej wielką pomocą i nieocenioną formą terapii. W miarę możliwości oraz przy ogromnej pomocy rodziny, rodzice zapewniają jej rehabilitację. Niestety brakuje im środków finansowych.

Tylko tata Mai pracuje zawodowo, a jest jeszcze dwoje dzieci w wieku szkolnym. Gdyby nie ciągła pomoc rodziny, sąsiadów oraz czasem nawet przypadkowych ludzi wielkiego serca, nie mogliby opłacać prywatnej terapii, a nie wyobrażają sobie sytuacji, w której mieliby nie rehabilitować dziecka tylko dlatego, że jest im ciężko finansowo.

Dlatego usilnie prosimy o pomoc, ponieważ każda zebrana złotówka jest dla dziecka ważna. Maja już zrobiła ogromne postępy, które kosztowały ją bardzo wiele. W wieku 2.5 roczku w końcu usiadła samodzielnie. Teraz z kolei toczy się walka o to aby Majka samodzielnie chodziła. Ma już 6 lat, ale rodzice  wierzą, że uda jej się to. Jest na szczęście dzieckiem bardzo pogodnym i dzielnie znosi trudy rehabilitacji. Uwielbia bawić się z siostrami, które też w ogromnym stopniu przyczyniają się do jej rozwoju. Majka sama bardzo cieszy się ze swoich osiągnięć.

Wierzymy, że są wśród Państwa osoby, którym nie będzie obojętny los naszej podopiecznej i którzy to pomogą sprawić, aby Majka była chociaż w podstawowym stopniu sprawna, aby stanęła na własnych nóżkach, żeby kiedyś, kiedy zabraknie rodziców, poradziła sobie w życiu.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
14080 Galica Maja Aleksandra

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
14080 Galica Maja Aleksandra darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

APC Presmet sp. z o.o., Opole
Hellenic – Passion for Excellence
Castorama Polska sp. z o.o.
KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie
Medical Aid For Poland Fund – London