Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ceglarek Dawid

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
13942

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2004-09-21

Schorzenie:
autyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:


Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Dawida Ceglarka.

Dawid urodził się 21 września 2004r, choruje na autyzm. Na dzień dzisiejszy Dawidek ma zaburzenia integracji sensorycznej, nadmierną ruchomość stawów, obniżone napięcie mięśniowe oraz problemy grafomotoryczne: nie potrafi prawidłowo utrzymać w dłoni ołówka, a tym samym pisać. Dawid nie umie też czytać, uczy się czytać globalnie wyrazy i zdania z podpowiedzią w postaci zdjęcia czy rysunku, potrafi czytać większość literek, natomiast z łączeniem liter w sylaby ma na razie problem, mówi zdania, lecz bardzo cicho i niezrozumiale.

Dawid ma także problemy społeczne i trudności w relacjach z innymi osobami. Nie potrafi bawić się z rówieśnikami, co sprawia, że dzieci bawią się bez niego, odsuwają się od niego. Tylko dzieci, z którymi chodzi do klasy integracyjnej pomagają mu na placu zabaw i integrują się z nim. Dawid ma trudności w rozwoju emocjonalnym, co objawia się autoagresją, ma problem z koncentracją i percepcją wzrokowo-słuchową, nie czuje potrzeby dzielenia się przeżyciami z innymi osobami. Chłopiec ma opóźniony rozwój psychoruchowy.

Dawid nie jest samodzielny, wymaga codziennej pomocy przy czynnościach samoobsługowych, pomocy podczas jedzenia, mycia się, ubierania się. Pojawiają się zachowania stereotypowe: bujanie się, kołysanie, trzepotanie rączkami, kręcenie wszelkimi przedmiotami będącymi w zasięgu jego ręki, jest nadruchliwy, nadpobudliwy,  także nadwrażliwy słuchowo, irytuje go nawet klaskanie, a najbardziej szczekanie psów. Mama uczęszcza z synkiem na rehabilitację. W chwili obecnej chodzą na zajęcia do Gabinetu Rehabilitacji i Integracji Sensorycznej Fizjosens w Toruniu, na zajęcia polisensoryczne i integrację sensoryczną oraz zajęcia z logopedą. Dawid leczony jest także ziołami. Jeździ na lekcje prywatne do olinofrenopedagoga. Ponadto Dawid uczęszcza na zajęcia biofeedback i terapię zajęciową. Rehabilitacja i suplementy są bardzo kosztowne i często koszt ich przewyższa możliwości finansowe mamy. Bardzo chcieliby każdego miesiąca móc kontynuować wszystkie zajęcia, aby nie nastąpił regres u Dawidka. Mama chciałaby jechać także z Dawidem na turnus rehabilitacyjny, ale jest on bardzo drogi.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc finansową – w jakiejkolwiek kwocie, aby móc wykupić jak najwięcej godzin prywatnej rehabilitacji dla Dawidka.

Zobacz rehabilitację Dawida w Ośrodku Amicus Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
13942 Ceglarek Dawid

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
13942 Ceglarek Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gazeta Ubezpieczeniowa
Invest Komfort S.A., Gdynia
EADS
ITC – Investment Trading Consulting sp. z o.o.
Scott