Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Nosal Kacper Antoni

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
13512

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2010-03-15

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, małogłowie

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Kacperka Nosala.

Kacper od pierwszych dni swojego życia walczy z różnymi przeciwnościami losu, które są następstwem błędów popełnionych podczas porodu. Zaraz po urodzeniu Kacper trafił na Intensywną Terapię, a następnie został przewieziony do Krakowa-Prokocimia, gdzie dzięki wspaniałym lekarzom wygrał z ciężką zamartwicą urodzeniową, niewydolnością oddechową, encefalopatią niedotlenienno- niedokrwienną oraz z sepsą. Niestety choroby te spustoszyły jego organizm w znacznym stopniu. Następstwem ich jest mózgowe porażenie dziecięce w postaci czterokończynowego niedowładu spastycznego, małogłowie oraz padaczka (zespół Westa).

Kacperek w wieku 3 latek nie potrafi stabilnie utrzymać główki, siedzieć, raczkować ani chodzić. Mimo to jest bardzo pogodnym chłopcem, który dzielnie walczy z chorobą. Jest nadzieja na częściowe wyleczenie Kacpra. Dzięki codziennej ciężkiej, systematycznej rehabilitacji i leczeniu zaczyna coraz lepiej funkcjonować, nadal jednak jest w 100% zdany na pomoc innych. Nadzieją jest to, że Kacper ma szanse stanąć na własnych nóżkach. Wszystko to jest związane z finansami. Niestety, ale to właśnie pieniądze decydują o tym jak będzie dalej przebiegać leczenie oraz dalsza rehabilitacja. Można zrobić dużo więcej, jednak barierą są pieniądze, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o pomoc.

Kacper ze względu na zaburzony rozwój psychoruchowy uczęszcza na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Nowym Sączu w wymiarze 8 godzin w miesiącu. Jedną z najważniejszych rehabilitacji jest dla Kacperka metoda Vojty, która także jest terapią płatną, ponieważ od marca 2013r. NFZ już jej nie refunduje. To właśnie tą metodą jest rehabilitowany przez mamę 4 razy dziennie, co daje powolne efekty. Raz na 2 tygodnie chłopiec jeździ do poradni rehabilitacyjnej „Neurokinezis”, gdzie spotyka się z rehabilitantką i gdzie są omawiane postępy i ewentualne modyfikacje ćwiczeń. Kacperek jest również stymulowany metodą Costillo-Moralesa. Poza tym jest pod stałą opieką neurologa z Prokocimia i Warszawy, psychologa, pedagogów, laryngologa. Wszystko, co rodzice starają się zapewnić Kacprowi wiąże się z dojazdami jak i płatnymi konsultacjami, przewyższa to dochody rodziców. Mama musiała zrezygnować z pracy, by opiekować się całodobowo synem, a tata jest jedynym żywicielem. Rodzice wprowadzili również Kacperkowi leczenie aminokwasami w Pradze, gdzie miesięczny koszt kuracji sięga prawie 2000 zł, co w skali roku daje ogromną kwotę.

Mamy nadzieję, że znajdą się osoby wielkiego serca, które pomogą Kacperkowi walczyć z jego chorobą. Dziękujemy za każdy dar serca!

Zachęcamy do odwiedzenia strony Kacperka: www.pomocdlakacperka.pl


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
13512 Nosal Kacper Antoni

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
13512 Nosal Kacper Antoni darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Pierrot – Świat prezentów
Telewizja Polska S.A – Warszawa
IBA Bioton
Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa
Prochem S.A. – Warszawa