Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bonisławska Oliwia Róża

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
13189

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2010-05-23

Schorzenie:
skrajne wcześniactwo, dysplazja oskrzelowo-płucna, krwawienie z dróg oddechowych, odma opłucnowa, wodogłowie, zwężenie krtani, zapalenie opon mózgowych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Oliwii Bonisławskiej.

Oliwia przyszła na świat 23.05.2010 r., w pierwszym dniu 27 tygodnia ciąży. Tuż po urodzeniu ważyła 830 gram. Rozpoznano u niej: skrajne wcześniactwo, wewnątrzowodniowe zakażenie płodu, śródmózgowy krwotok u płodu i noworodka, krwawienie z dróg oddechowych, zespół zaburzeń oddychania noworodka, niedokrwistość wcześniaków, odmę opłucnową rozpoczynającą się w okresie okołoporodowym, martwicze zapalenie jelit płodu i noworodka, bakteryjne zapalenie opon mózgowych, drgawki noworodka, żółtaczka noworodka związana z porodem przedwczesnym, posocznica noworodka, niewydolność oddechowa, niewydolność krążenia, rozmiękanie istoty białej mózgu noworodka. Dodatkowo lekarze wyczuli opór poniżej strun głosowych i rozpoznali przewlekłą chorobę płuc i obrzęk krtani. Aby mogła samodzielnie oddychać przeszła zabieg tracheotomii, w związku z poważnymi zniekształceniami krtani, która całkowicie zarosła.

Oliwia nie może jeść samodzielnie, jest karmiona przez gastrostomię – PEG, otwór w brzuszku, przez który dostaje pokarmy. Specjalne mieszanki, które pomagają jej utrzymywać prawidłową wagę, musi przyjmować przez specjalistyczną pompę żywieniową . Ze względu na silne wymioty Oliwia w Centrum Zdrowia Dziecka przeszła operację antyrefluksową. U Oliwki wykryto również wodogłowie pokrwotoczne, a okulista stwierdził zanik nerwów wzrokowych. Oliwka musi być pod stałą opieką okulistów. Oliwia ma ataki padaczki, obniżone napięcie osiowe i wzmożone napięcie czterokończynowe, nie obraca się na boki i nie łączy rąk w linii środkowej oraz nie stabilizuje tułowia i głowy. Na nóżkach musi nosić specjalne łuski stopowo–podudziowe ze względu na tworzenie się przykurczy.

Stan zdrowia Oliwii wymaga specjalistycznego leczenia i kosztownej rehabilitacji, dzięki której Oliwia może już niedługo będzie mogła samodzielnie siedzieć, a w przyszłości być może i chodzić. To niestety związane jest z dużym nakładem środków finansowych.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację Oliwii. Będziemy wdzięczni za każdy dar serca.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
13189 Bonisławska Oliwia Róża

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
13189 Bonisławska Oliwia Róża darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Bruk-Bet – Żabno
GM Records Wytwórnia Fonograficzna Marek Grela – Warszawa
Prochem S.A. – Warszawa
BETARD – prefabrykaty budowlane
Kegar Sp. z o.o., Kępice