Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Fudecka Wioleta

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
13016

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1986-08-07

Schorzenie:
zespół Pitt'a-Hopkins'a, uszkodzenie centralnego układu nerwowego, opóźniony rozwój psychoruchowych, brak mowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Wioletty Fudeckiej.

Wioletka jest bardzo kochaną, spokojną, pogodną dziewczynką. Urodziła się 07.08.1986 r. z 10 punktami Apgar. 24 godziny po urodzeniu podana do karmienia przestawała oddychać i siniała – diagnoza – zachłystowe zapalenie płuc z niedotlenieniem. Do 7-go miesiąca trzykrotnie hospitalizowana. Kardiolog skierował dziecko do CZD z podejrzeniem wady serca, którą wykluczono. Neurochirurg zwrócił uwagę na lekką deformację główki na czole. Badania specjalistyczne dały wynik – uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy ze zmianami w płacie czołowym. Od tej pory Wiola była pod kontrolą specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka, gdyż wiadomo już było, iż będzie miała poważne problemy w rozwoju psychoruchowym.

Wioletka robiła niewielkie postępy. Na etapie półrocznego dziecka zatrzymała się na długo. Nie raczkowała, bawiła się rączkami, gaworzyła, siadała przy pomocy drugiej osoby, postawiona stała, lecz chodzenia uczyła się do 5-go roku życia. Lata upływały na pobytach w oddziałach CZD, na rehabilitacjach i wyciszaniu bezdechów. Gdy miała 6 lat wystąpiło nasilenie bezdechów, ponowne kilkumiesięczne pobyty w CZD. Ustawienie leków było trudne. Wtedy też postawiono diagnozę zespół RETTA niepełna postać (opóźnienie rozwoju psychoruchowego w stopniu znacznym). Choć Wiola poruszała się samodzielnie, to jednak musiała być ciągle asekurowana. Mózg nie wydawał poleceń na wykonywanie czynności, a także odruchów obronnych. Tak pozostało do dnia dzisiejszego. Do 13-tego roku życia Wiola miała nauczanie indywidualne w domu, natomiast od tego czasu mama dowozi córkę do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 w Konstancinie-Jeziornie, gdzie jest uczennicą grupy rewalidacyjno-wychowawczej.

Do 18 roku życia była leczona w CZD jako dziewczynka z zespołem „Retta”. W wieku 20 lat zdiagnozowano Wiolę genetycznie. Wyniki otrzymano na podstawie współpracy z ośrodkiem niemieckim. Diagnoza: zespół PITT-HOPKINS SYNDROM. Zespół ten jest niepełnosprawnością złożoną, wywołaną zaburzeniem głównie rozwoju układu nerwowego oraz wadami innych układów bądź narządów wewnętrznych. Osiągnięcie samodzielności jest ograniczone brakiem możliwości samodzielnego chodzenia i uwarunkowane stanem umysłowym. W rozwoju umysłowym i emocjonalnym ważna jest pomoc psychologiczna i pedagogiczna oraz akceptacja odmienności dziecka przez najbliższe otoczenie. Ważna jest obserwacja w kierunku skrzywienia kręgosłupa i odpowiednie postępowanie profilaktyczne. Wskazana jest stała opieka wielospecjalistyczna: pediatryczna, ortopedyczna, neurologiczna, rehabilitacyjna, psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna. Korzystne są pobyty w warunkach sanatoryjnych przynajmniej raz do roku, a także kontakt z grupami rówieśników.

Niestety opieka oraz rehabilitacja pochłaniają znaczne środki finansowe, które przewyższają możliwości rodziny.

Każda Państwa pomoc, nawet najmniejsza jest niezwykle istotna, pozwoli na poprawę komfortu życia Wioletki.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
13016 Fudecka Wioleta

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
13016 Fudecka Wioleta darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

International Paper
LIVER Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby
LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji
Prochem S.A. – Warszawa
BENQ