Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Trojanowski Klaudiusz Maciej

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
12659

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2001-04-22

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, padaczka lekooporna, autyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Klaudiusza Macieja Trojanowskiego.

Klaudiusz urodził się o czasie 22.04.2001r., zdrowy i silny, do prawie roku rozwijał się prawidłowo. W ósmym miesiącu życia przytrafiło mu się pierwsze omdlenie, potem pojawiły się napady częściowe, w końcu ogólne, które nasilały się pomimo leczenia. Były takie tygodnie, kiedy ataki miał co kilka minut, coraz silniejsze… W końcu pojawiły się ataki z bezdechem i wtedy drastycznie cofnął się w rozwoju. Rodzice naszego podopiecznego spali na zmianę, żeby go pilnować i w razie czego reanimować. Podejrzewano postępujący zanik układu nerwowego i radzono już żegnać się z dzieckiem… Przypuszczenie nie potwierdziło się, innych hipotez nie było. Klaudiusz po wyjściu wtedy ze szpitala był „warzywkiem”, aktualnie kontakt jest z nim mocno utrudniony, ponieważ nie mówi, ale ma już swoje nastroje, osoby, które lubi, widać co sprawia mu przyjemność, na co nie ma ochoty, lubi się przytulać. Nie udało się niestety opanować napadów i nadal występują praktycznie codziennie. W grudniu 2008 nasiliły się do tego stopnia, że do zatrzymania ich konieczne okazało się wprowadzenie w śpiączkę farmakologiczną na tydzień. W diagnozie, oprócz padaczki skrytopochodnej lekoopornej i autyzmu atypowego, dopisano mózgowe porażenie dziecięce. Dla rodziców był to horror.

Klaudiusz chodził już samodzielnie, teraz niestety ma z tym ogromne problemy. Wykonane w 2010 r. badanie MRI wykazało, że jego móżdżek uległ zmniejszeniu, co powoduje zmienne napięcie mięśni, problemy z równowagą i koordynacją. Do tej pory nie udało się znaleźć przyczyny choroby. Klaudiusz jest całkowicie niesamodzielny, a w związku z pogarszającym się stanem fizycznym konieczne jest zintensyfikowanie rehabilitacji. Większa spastyczność lewej strony powoduje, że zaczyna mu się krzywić kręgosłup.

Środki zbierane na subkoncie Fundacji zostaną przeznaczone na sprzęt rehabilitacyjny oraz turnusy rehabilitacyjne. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
12659 Trojanowski Klaudiusz Maciej

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
12659 Trojanowski Klaudiusz Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Italian Fashion
Fundacja Warbud – Warto Pomagać – Warszawa
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
Porty Lotnicze PP – Warszawa
Mimo Wszystko – Fundacja Anny Dymnej