Reisch Maciej Jarosław

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Reisch Maciej Jarosław darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
11939

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
1997/08/08

Opis schorzenia

zaburzenia oddychania, zaburzone napięcie mięśniowe, niewydolność oddechowa

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11939 Reisch Maciej Jarosław darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11939 Reisch Maciej Jarosław

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Reisch Maciej Jarosław.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla naszego podopiecznego Macieja Reischa.

Maciek urodził się jako wcześniak 08 sierpnia 1997r. W wieku 6 lat zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę genetyczną: miopatię centronuklearną (niedorozwój mięśni). Maciek cierpi na padaczkę, niedomykalność powiek i uszkodzenie rogówek w obu gałkach ocznych. Od sierpnia 2010 r. jego oddech wspomaga respirator w warunkach wentylacji domowej, gdyż jest po tracheotomii. Nie chodzi samodzielnie, porusza się na wózku inwalidzkim dla aktywnych. W codziennym życiu wymaga stałej opieki, którą sprawuje jego mama rezygnując z pracy zawodowej. Na szczęście chorobę Maćka można powstrzymać.

Maciek jest nastolatkiem, wesołego usposobienia i jak każdy ma swoje marzenia. Mimo różnych przeszkód, rytm dnia codziennego wyznaczają dojazdy do szkoły i na rehabilitację. Jest uczniem ZSS. nr.109 w Warszawie. ??Maciek zwyciężył walkę o życie, wymaga jednak stałej rehabilitacji i pracy wielu specjalistów (psycholog, logopeda, rehabilitant, pedagog). Prosimy o pomoc w pokryciu wydatków na rehabilitację, na którą niestety nie stać rodziny Maćka. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to 2150 zł. Będziemy wdzięczni Państwu za ufundowanie jednej godziny rehabilitacji, która kosztuje 100zł. Nasz podopieczny potrzebuje tygodniowo pięciu takich godzin.

Marzeniem Maćka i jego najbliższych jest, aby w przyszłości mógł być samodzielny. Leczenie i rehabilitacja naszego podopiecznego jest bardzo kosztowna i długotrwała. To od niej zależy jakość Jego życia. Obecnie najbardziej potrzebuje systematycznej rehabilitacji, aby nie dopuścić do powstania przykurczy w stawach biodrowych i kolanowych oraz pogorszenia wydolności oddechowej. Ogromną szansą dla Maćka jest również cykl turnusów rehabilitacyjnych (kompleks zabiegów) dostosowany do jego stanu zdrowia oraz odpowiedni sprzęt w postaci wózka elektrycznego.

Całkowity powrót Macieja do zdrowia prawdopodobnie nie będzie możliwy, ale z radością i wielką nadzieją patrzymy na znaczną poprawę, którą już udało się uzyskać. Maciej potrafi samodzielnie przejść z wózka na łóżko, zwiększyła się wydolność oddechowa, czyta samodzielnie, dłużej i lepiej siedzi, dłużej znosi ćwiczenia ruchowe, zwiększyły się funkcje manualne rąk Maćka.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wspierać dalsze leczenie i rehabilitację Maćka.

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Reisch Maciej Jarosław darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies