Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Reisch Maciej Jarosław

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11939

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1997-08-08

Schorzenie:
zaburzenia oddychania, zaburzone napięcie mięśniowe, niewydolność oddechowa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla naszego podopiecznego Macieja Reischa.

Maciek urodził się jako wcześniak 08 sierpnia 1997r. W wieku 6 lat zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę genetyczną: miopatię centronuklearną (niedorozwój mięśni). Maciek cierpi na padaczkę, niedomykalność powiek i uszkodzenie rogówek w obu gałkach ocznych. Od sierpnia 2010 r. jego oddech wspomaga respirator w warunkach wentylacji domowej, gdyż jest po tracheotomii. Nie chodzi samodzielnie, porusza się na wózku inwalidzkim dla aktywnych. W codziennym życiu wymaga stałej opieki, którą sprawuje jego mama rezygnując z pracy zawodowej. Na szczęście chorobę Maćka można powstrzymać.

Maciek jest nastolatkiem, wesołego usposobienia i jak każdy ma swoje marzenia. Mimo różnych przeszkód, rytm dnia codziennego wyznaczają dojazdy do szkoły i na rehabilitację. Jest uczniem ZSS. nr.109 w Warszawie. 

Maciek zwyciężył walkę o życie, wymaga jednak stałej rehabilitacji i pracy wielu specjalistów (psycholog, logopeda, rehabilitant, pedagog). Prosimy o pomoc w pokryciu wydatków na rehabilitację, na którą niestety nie stać rodziny Maćka. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to 2150 zł. Będziemy wdzięczni Państwu za ufundowanie jednej godziny rehabilitacji, która kosztuje 100zł. Nasz podopieczny potrzebuje tygodniowo pięciu takich godzin.

Marzeniem Maćka i jego najbliższych jest, aby w przyszłości mógł być samodzielny. Leczenie i rehabilitacja naszego podopiecznego jest bardzo kosztowna i długotrwała. To od niej zależy jakość Jego życia. Obecnie najbardziej potrzebuje systematycznej rehabilitacji, aby nie dopuścić do powstania przykurczy w stawach biodrowych i kolanowych oraz pogorszenia wydolności oddechowej. Ogromną szansą dla Maćka jest również cykl turnusów rehabilitacyjnych (kompleks zabiegów) dostosowany do jego stanu zdrowia oraz odpowiedni sprzęt w postaci wózka elektrycznego.

Całkowity powrót Macieja do zdrowia prawdopodobnie nie będzie możliwy, ale z radością i wielką nadzieją patrzymy na znaczną poprawę, którą już udało się uzyskać. Maciej potrafi samodzielnie przejść z wózka na łóżko, zwiększyła się wydolność oddechowa, czyta samodzielnie, dłużej i lepiej siedzi, dłużej znosi ćwiczenia ruchowe, zwiększyły się funkcje manualne rąk Maćka.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wspierać dalsze leczenie i rehabilitację Maćka.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11939 Reisch Maciej Jarosław

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11939 Reisch Maciej Jarosław darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Signum
Energopomiar Sp. z o.o., Gliwice
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Bowim S.A. – Tarnowskie Góry