Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Syguła Krzysztof Ksawery

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11832

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2007-06-10

Schorzenie:
autyzm wczesnodziecięcy, zaburzenia integracji sensorycznej, choroby jelit, alergie pokarmowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Krzysztofa Syguły.

Gdy Krzyś miał 2 i pół roku stwierdzono u niego autyzm wczesnodziecięcy, zaburzenia integracji sensorycznej, nadpobudliwość psychoruchową, deficyt koncentracji uwagi, napadowość w zachowaniu i w obrazie EEG z tendencją do uogólniania się.

Chłopiec otrzymał w marcu 2010 r. Orzeczenie o Kształceniu Specjalnym, a w lipcu 2010 r. Orzeczenie o Niepełnosprawności. Od września 2010 r. uczęszcza do przedszkola integracyjnego w Zabierzowie Bocheńskim, do którego rodzice dowożą go codziennie z Niepołomic. W Ośrodku Dziennego Wsparcia korzysta z pomocy psychologicznej, logopedycznej oraz rehabilitacji ruchowej, ale to tylko kropla w morzu potrzeb… Krzyś potrzebuje specjalistycznych zajęć terapeutycznych prowadzonych przez logopedę, psychologa, pedagoga specjalnego oraz innych terapeutów. Zaleconą ma terapię SI, hipoterapię, dogoterapię, muzykoterapię, terapię metodą Weroniki Sherborne, zajęcia na basenie itd.), które w większości są płatne.

Leczenie chłopca wymaga także drogich leków oraz suplementów, ponieważ Krzyś cierpi także na astmę, częste i o ostrym przebiegu infekcje dróg oddechowych, zaburzenia pracy jelit (m.in. kandydoza i kryptosporydioza jelit), alergie wziewne i pokarmowe wymagające specjalnego trybu życia oraz bardzo ścisłej i kosztownej diety (m.in. bez białka krowiego, jaj, glutenu, większości cukrów, sztucznych barwników i aromatów). Po wyczerpaniu w Polsce możliwości skutecznego leczenia współtowarzyszących chorób Krzysia stoi przed nim możliwość wykonania badań za granicą, na które niestety rodzice chłopca nie mają wystarczających środków. Wykonanie tych badań otworzyłoby Krzysiowi drogę do profesjonalnej diagnozy i terapii oraz leczenia, które dałoby mu dużą szansę na szybką poprawę stanu zdrowia.

W Polsce temat autyzmu nie jest jeszcze zbytnio nagłośniony. Wszelkie terapie, sposoby leczenia i potrzebne leki lub suplementy nie są refundowane przez NFZ. Dla rodziców dzieci autystycznych skuteczne leczenie jest kolosalnym wydatkiem, często przekraczającym możliwości finansowe. Sytuacja finansowa rodziny Krzysia jest podobna. Jego terapia wymaga nie tylko nakładu finansowego, ale też dużego nakładu czasu ze strony rodziców. Aktualnie nie są oni w stanie utrzymać rodziny i pokryć kosztów terapii dziecka. Tym bardziej, że ich drugi syn wymaga również specjalistycznej terapii i leczenia.

Krzyś ma duże szanse na znaczną poprawę swojego stanu dzięki intensywnej terapii psychologicznej i leczeniu biomedycznemu. Im wcześniej zostanie mu to umożliwione, tym większe szanse na skuteczność.

.

Więcej informacji o stanie zdrowia oraz postępach w terapii Krzysia na stronie:

www.naszkrzysiu.blogspot.com


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11832 Syguła Krzysztof Ksawery

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11832 Syguła Krzysztof Ksawery darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
ZPWB
Biomed-Centrum Sp.j., Katowice
home.pl
SPEC S.A., Warszawa