Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Szymańska Marta

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11830

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2009-09-15

Schorzenie:
niewydolność oddechowa, zespół wad wrodzonych, zarośnięcie odbytu, wady kostne kręgosłupa i żeber, zmiany w OUN, niedobór masy ciała

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Marty Szymańskiej.

Oto prośba rodziców Marty:

Marta Szymańska urodziła się 15.09.2009 r. w zamartwicy umiarkowanej z 4 pkt. Apgar. Przez pierwsze dni swego życia walczyła z zakażeniem Streptococcus Agalactiae. Oprócz tego urodziła się z wadami wrodzonymi : zarośniętym odbytem i licznymi wadami kostnymi (z jednej strony jedno żebro za dużo, z drugiej trzy za mało i trzy zrośnięte, wadliwe kręgi w kręgosłupie skąd duża skolioza – 52o). Córka ma też wadę serca ASD II – ubytek przegrody międzyprzedsionkowej z przeciekiem L-P, częściowe zwłóknienie jednego płuca, zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym. Z rdzenia kręgowego miała operacyjnie usuniętego tłuszczaka; niestety ostatni rezonans magnetyczny wykazał kolejnego tłuszczaka. Jest pod regularną opieką wielu lekarzy specjalistów.

Marta ma 8 lat i 8 operacji za sobą. Podczas półrocznego pobytu na OIOM aż 4 razy walczyła o przeżycie. Przez 3 lata swego życia miała rurkę tracheotomijną. Często miewa infekcje dróg oddechowych, inhalacje są nieodłączną częścią jej życia. Córka waży zaledwie 20 kg i mierzy 110 cm oraz jest opóźniona psychoruchowo. Uczęszcza do drugiej klasy; z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Staramy się zapewniać Marcie wszechstronny rozwój i wierzymy w to, że dalsze: leczenie, prywatna fizjoterapia, rehabilitacja na basenie oraz dodatkowe zajęcia szkolne (rehabilitacyjne i rewalidacyjne) przyniosą kolejne pozytywne rezultaty.

Nie jest łatwa nasza sytuacja. Jedynym żywicielem rodziny jest ojciec Dziewczynki. Matka, z racji stanu zdrowia Dziecka i konieczności całodobowej opieki, musiała zrezygnować z zatrudnienia. Marta ma trzyletnią siostrę. Pogodna i dzielna Martusia jest dla nas wielkim skarbem i staramy się Jej zapewnić wszystko, co tylko możliwe, by była szczęśliwa i w przyszłości mogła jak najbardziej samodzielnie funkcjonować! Co dzień walczymy o lepsze jutro! Potrzeby Córki pochłaniają spore fundusze i niestety nie jesteśmy w stanie sami wszystkiego Jej zapewnić…

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o 1% z PIT2017, czy wszelkie datki na specjalistyczną rehabilitację w warunkach domowych dla naszej Córki, Marty Szymańskiej, oraz na inhalacje, leki, artykuły higieniczno – kosmetyczne, pomoce edukacyjne; artykuły papiernicze i inne, wspomagające rozwój manualny itp.

Liczymy na Wasze dobre serca! Nie tracąc ani złotówki możecie nam pomóc przekazując  1% z PIT 2017. A Tych o  większych możliwościach finansowych prosimy o darowizny!

Liczymy na Państwa dobre serca!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11830 Szymańska Marta

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11830 Szymańska Marta darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nordenia Polska
Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie
Jelenia Plast Sp. z o.o., Jelenia Góra