Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dolega Hubert

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11686

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2008-02-11

Schorzenie:
wodogłowie pokrwotoczne, padaczka, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niedowład prawej górnej kończyny, opóźnienie mowy, niedosłuch

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Huberta Dolega.

Hubert urodził się jako wcześniak w 27 tyg. ciąży z ciężką zamartwicą noworodkową. Otrzymał tylko 2 punkty Apgar. W ciężkim stanie trafił do Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Warszawie, gdzie po licznych badaniach stwierdzono wodogłowie pokrwotoczne, zespół Ladda, krwawienie centralnego układu nerwowego, wylew 4 stopnia, retinopatię wcześniaczą, niedokrwistość. Była potrzebna operacja głowy, aby zalegający płyn rdzenno-mózgowy nie rozsadzał główki i nie niszczył już i tak uszkodzonego mózgu. Założono zbiornik Rickhama, z którego dwa razy dziennie ściągano nadmiar płynu. Po ustabilizowaniu poziomu białka można było założyć zastawkę. Potem były kolejne operacje, które ratowały życie Hubertowi. Kolejne wizyty u lekarzy i badania wykazały opóźniony rozwój psycho-ruchowy w stopniu znacznym, zwiększone napięcie mięśniowe, niedowład prawej ręki, padaczkę, obustronny niedosłuch, problemy ze wzrokiem.

Hubert do dnia dzisiejszego nie chodzi, nie mówi. Uczęszcza systematycznie na rehabilitację, basen, masaże. Korzysta również z rehabilitacji w sąsiednim województwie ze względu na możliwość korzystania z tamtejszego sprzętu. Ciężka praca okupiona łzami syna przynosi efekty. Małymi kroczkami do przodu, dlatego tak ważne jest, aby Hubert mógł choć trzy razy w roku wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Niestety nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją naszego podopiecznego.

Wierząc, iż są na świecie ludzie dobrej woli, o wielkim sercu, dla których los Huberta nie jest obojętny, prosimy- POMÓŻCIE w gromadzeniu środków na dalsze leczenie i rehabilitację. Będziemy wdzięczni za każdy dar serca! Liczy się każdy grosz!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11686 Dolega Hubert

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11686 Dolega Hubert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
ELGROM
Apella S.A.
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa