Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chybicki Gniewosz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11631

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2008-08-05

Schorzenie:
przepuklina oponowo-rdzeniowa z wodogłowiem, pęcherz neurogenny, niedowład i deformacja kończyn dolnych, dysplazja stawów biodrowych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Gniewosza Chybickiego.

Gniewosz urodził się w sierpniu 2008 r. w jednym z warszawskich szpitali, z przepukliną oponowo-rdzeniową, wtórnym wodogłowiem oraz porażeniem, przykurczami i deformacją kończyn dolnych. Zaraz po narodzinach Gniewko został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie w pierwszej dobie życia został zoperowany. Operacje- plastyka przepukliny oraz implantacja zastawki, (która niweluje wodogłowie), uratowały synowi życie i dały szansę na „ciąg dalszy”.

Pierwsze dwa lata życia Gniewka, były najbardziej traumatycznym doświadczeniem dla całej rodziny. Z powodu dysfunkcji układu zastawkowego, Gniewko kilkakrotnie w bardzo złym stanie trafiał na „stół operacyjny”. Ten okres to również nieustające wizyty w specjalistycznych placówkach w całej Polsce. W czwartym miesiącu życia Gniewosza, zdiagnozowano neurogenność pęcherza moczowego. Po okresie „pełnej” diagnozy, przyszedł czas na leczenie operacyjne. W wieku czterech lat, Gniewko przeszedł operację stóp, gdyż poprzednie zabiegi (zakładanie łusek gipsowych) nie zapewniły długotrwałego, pożądanego efektu. Operacja stóp przywróciła im normalny kształt i ustawienie oraz zapoczątkowała wraz z nieustającą rehabilitacją, samodzielne pierwsze kroki Gniewka. Aby Gniewko mógł czynić dalszy postęp, konieczna była operacja obydwu stawów biodrowych z powodu ich neurogennej dysplazji. W 2014 i 2015r zoperowano biodra dziecka w Klinice ortopedii UM w Poznaniu. Choroba odcisnęła swoje piętno również na wzroku chłopca. Oczy Gniewka zostały zoperowane w szpitalu Św. Rafała w Krakowie w 2014 i 2015.

Bardzo duży wpływ na kondycję naszego podopiecznego miały dosyć kosztowne turnusy rehabilitacyjne. Dzięki nim, dziś Gniewko porusza się samodzielnie za pomocą ortez i kul łokciowych. Z dnia na dzień rodzice żyją nadzieją, że ich syn będzie kiedyś samodzielny. Każdy dzień to walka o normalne życie na przyszłość. Rodzice robią wszystko, co w ich mocy, aby syn miał równe szansę z rówieśnikami. Postępy są widoczne i to one mobilizują do dalszego działania. Niestety, bez bezinteresownej pomocy innych ludzi, nie są w stanie udźwignąć ciężaru, jakim są koszty leczenia oraz specjalistycznego zaopatrzenia, które przewyższają często ich możliwości finansowe.

W imieniu Gniewka zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc. Jeśli możecie Państwo, choć w minimalnym stopniu przyczynić się do poprawy kondycji i warunków życia, nie wahajcie się, pomóżcie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11631 Chybicki Gniewosz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11631 Chybicki Gniewosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A – Warszawa
Novol Spółka z o.o. – Komorniki
Hellenic – Passion for Excellence
Agromix Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne – Rydzyna
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa