Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chodkiewicz Natasza

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11439

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2008-06-09

Schorzenie:
padaczka lekooporna, zespół Westa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą pomocą o wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji naszej podopiecznej Nataszy Chodkiewicz.

Natasza w wieku 3 miesięcy zachorowała na padaczkę lekooporną – zespół Westa. Obecnie zdiagnozowano u niej padaczkę skrytopochodną z napadami częściowymi-złożonymi. Od listopada 2011 toczy walkę z nawrotem choroby. Dziewczynka ma kilka napadów dziennie, po niektórych jest tak zmęczona, że natychmiast zasypia. Od ponad 11 miesięcy jej lekarz wprowadza różne leki, ale niestety żadne nie pomagają. Po niektórych Natasza czuje się naprawdę źle. Jest smutna, skołowana, bardzo rozdrażniona.

Przez te 11 miesięcy nie było ani jednego dnia bez napadów. Napady spowodowały liczne mikrouszkodzenia centralnego układu nerwowego. Niepełnosprawność ruchowa przejawia się u dziewczynki w hipotonii ośrodkowej, zaburzeniach równowagi, koordynacji ruchowej i koncentracji. Zdiagnozowano u Nataszy lekkie opóźnienie w zakresie rozwoju psychomotorycznego. Ale jej rodzice nie poddają się, wierzą, że będzie mogła jak jej rówieśnicy iść do szkoły, jeździć na rowerze. Wierzą, że uda się jej w przyszłości być samodzielną dziewczynką.

Rodzice Nataszy od 3 miesiąca życia walczyli o zdrowie swojej córeczki i nadal walczą każdego dnia. Poddają ją rehabilitacji i specjalnej terapii. Obecnie uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej, terapię małej rączki, a od wiosny do jesieni na zajęcia z hipoterapii. Chodzi również na zajęcia z fizjoterapii, a z panią psycholog uczy się utrzymywania kontaktu wzrokowego.

Potrzebne są jednak dodatkowe zajęcia usprawniające koordynację ruchową i koncentrację Nataszy. Jej zapis EEG w ostatnim czasie się bardzo się pogorszył. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Zwracamy się do Instytucji i Ludzi czułych na los dzieci z prośbą o wsparcie. Każda nawet najmniejsza kwota zgromadzona na subkoncie w Fundacji jest rozsądnie wydana na leczenie i długotrwałą rehabilitację.

Prosimy, pomóżcie proszę zrealizować marzenie Nataszy o powrocie do zdrowia.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11439 Chodkiewicz Natasza

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11439 Chodkiewicz Natasza darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kegar Sp. z o.o., Kępice
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
Gazeta Bankowa
Fundacja BGŻ
Fundacja Polsat – Warszawa