Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bukalska Magdalena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11354

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2009-10-08

Schorzenie:
Zespól Downa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Magdaleny Bukalskiej.

Madzia urodziła się 08.10.2009 r. z podejrzeniem wady genetycznej tj. trisomii 21 tzw. zespołu Downa. Niestety badania genetyczne potwierdziły wcześniejszą diagnozę, ale oprócz w/w wady Madzia dostała od losu wiele innych schorzeń. Madzia urodziła się z bardzo niskim napięciem mięśniowym (wiotkością) całego ciała oraz wiązadeł, co powoduje, iż ma bardzo duży problem z chodzeniem, dlatego też od samego początku jest bardzo intensywnie rehabilitowana. Pomimo wysiłków rodziców i starań jest jednak w znacznym stopniu dzieckiem opóźnionym w rozwoju fizycznym i psychofizycznym. Dodatkowym problemem jest wada serduszka,  Madzia na stałe przebywa pod kontrolą kardiologa (w przegrodzie międzykomorowej w części błoniastej ma tętniaka), endokrynologa ( niedoczynność tarczycy, na stałe przyjmuje leki), okulisty (zakwalifikowana i nadal czeka w kolejce do operacji korekty zeza zbieżnego, oczopląs, krótkowzroczność -6,5 oko prawe i -6,5 oko lewe ), ortopeda (koślawość kolan i stepów), hematologa-onkologa (nadkrwistość), nefrologa (nawracające zakażenie układu moczowego, pogorszenie czynności nerek, wysoki kwas moczowy), w czerwcu bieżącego roku była hospitalizowana w CZDz w Warszawie , neurologa.

Problemy z tymi wszystkimi schorzeniami zmuszają rodziców dziecka do korzystania z porad różnych specjalistów w wielu miastach, niekiedy dość daleko położonych od miejsca zamieszkania, takich jak : Warszawa, Lublin, Puławy, Kielce, Kraków, Wrocław, Oława, Zielona Góra.

Rodzice pragną pomóc córeczce w osiągnięciu maksymalnego dla niej rozwoju fizycznego oraz umysłowego, poprzez pobudzanie rozwoju psychoruchowego. Jest to możliwe przy wsparciu terapeutów rehabilitacji ruchowej, hipoterapii, hydroterapii, masażystów, neurologopedy (Madzia pomimo swoich 6 latek bardzo mało mówi), psychologa, pedagoga itp. W miarę możliwości organizują córeczce wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, neurologopedyczne, na których jest poddawana bardzo intensywnej i przynoszącej efekty terapii. Turnusy te są bardzo drogie i praktycznie poza zasięgiem ich możliwości finansowych. Na turnusy te Madzia jeździ dzięki ludziom dobrej woli, wspierających ją 1% swojego podatku i nie tylko.

Dzięki wczesnej interwencji leczniczo-rehabilitacyjnej stale wzrasta poziom rozwoju intelektualnego, językowego, emocjonalnego, społecznego oraz sprawność ruchowa dziecka, dlatego prosimy o najdrobniejsze wsparcie finansowe. Rodzice pragną zapewnić Madzi jak najlepszy rozwój, a tym samym dać szansę na start w życie.

Bardzo prosimy o pomoc finansową dla Madzi, za co z całego serca dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11354 Bukalska Magdalena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11354 Bukalska Magdalena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
Biomed-Centrum Sp.j., Katowice
Medical Aid For Poland Fund – London
Chemone Polska sp. z o.o.
NSZZ Solidarność – Mazowsze