Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
10938
Województwo
lubelskie
Data urodzenia
2007/10/25
mózgowe porażenie dziecięce
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
10938 Korzeniewska Julia Faustyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10938 Korzeniewska Julia Faustyna
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Korzeniewska Julia Faustyna.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla Julii Faustyny Korzeniewskiej.
Nasza podopieczna urodziła się w 29 tygodniu ciąży, 25 października 2007 roku. Ważyła zaledwie 1140g. Julka choruje na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład spastyczny czterokończynowy.
Rozwój Julii od urodzenia przebiegał nieprawidłowo. Wzmożone napięcie mięśniowe spowodowało, że Julia nabywała podstawowe umiejętności ruchowe, jak siedzenie, raczkowanie z dużym opóźnieniem, głównie dzięki prowadzonej rehabilitacji. Od początku jest pod stałą opieką lekarzy i rehabilitantów. Dzięki zintensyfikowanym zabiegom rehabilitacyjnym poczyniła duże postępy; potrafi już wstać samodzielnie, gdy może się za coś złapać. Może nawet chodzić, gdy rodzice trzymają ją za ręce.
Od trzeciego miesiąca życia, dziewczynka jest stałym pacjentem wielu poradni specjalistycznych, poza miejscem zamieszkania: neurologicznej, ortopedycznej, okulistycznej, pulmonologicznej, rehabilitacyjnej. Gwarancją dobrej rehabilitacji jest fachowa pomoc specjalistów oraz odpowiedni sprzęt, częste turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznych ośrodkach, których koszt jest bardzo wysoki. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego wynosi ok. 4.000 zł, to zbyt drogo, by mogła chociaż dwa razy w roku skorzystać z takiego turnusu. Żeby móc kiedyś samodzielnie chodzić, bawić się, nasza podopieczna potrzebuje kilku takich turnusów w roku, dlatego wraz z rodzicami prosimy o pomoc.
Mimo tylu kłopotów jest bardzo pogodnym dzieckiem….chce się bawić jak inne dzieci i cieszyć się z otaczającego ją świata.
Będziemy wdzięczni wszystkim ludziom wielkiego serca za wsparcie finansowe dla Julii.