Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Głuska Aleksandra Sabina

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
10093

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
1994-02-11

Schorzenie:
uraz pnia mózgu, śpiączka mózgowa czuwająca

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Aleksandry Głuski.

16 grudnia 2009 r. Ola wracając z treningu koszykówki, wpadła wprost pod nadjeżdżający samochód. Z ciężkim uszkodzeniem mózgu (stłuczenie pnia mózgu, stłuczenie mózgowia, złamanie podstawy czaszki), trafiła do koszalińskiego szpitala. Przez dwa miesiące leżała w śpiączce na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej. Potem przez wiele miesięcy była leczona i rehabilitowana, między innymi w bydgoskich klinikach. Rokowania lekarzy były bardzo ostrożne. Jeśli Ola z tego wyjdzie, czeka ją bardzo ciężka i długa rehabilitacja – mówili. Rodzice podjęli trudną walkę o jej zdrowie. Szczęśliwie znaleźli wielu sojuszników, którzy postanowili im pomóc i wesprzeć za pośrednictwem Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Ta wszechobecna pomoc innych była i wciąż jest dla nich wielkim wsparciem.

Oleńka posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Uraz głowy spowodował niedowład prawej strony ciała, zaburzenie funkcji poznawczych mózgu (pamięć, logiczne myślenie, koncentracja, problemy z mową). Ola wymaga ciągłej opieki i wsparcia osób trzecich, poddawana jest żmudnej, intensywnej rehabilitacji.

Do tej pory udało jej się osiągnąć:

  • Samodzielnie stoi, przy pomocy rodziców stawia pierwsze kroki.
  • Powoli ustępuje niedowład prawej strony ciała.
  • Wyraźnie poprawia się mowa i koordynacja ruchowa.
  • Poprawia się też pamięć – nauka w liceum (indywidualny tryb nauczania) oraz uczestnictwo w zajęciach w szkole pamięci IQ.

Całkowity powrót Oli do zdrowia wymaga jeszcze wiele pracy i środków na niezbędną rehabilitację. Dziewczynka poddawana jest rehabilitacji neurologicznej. Miesięczny koszt spotkań z rehabilitantem to ok. 1000 zł. Ola uczestniczy także w zajęciach w szkole pamięci IQ P.Grobelnych w Koszalinie. Średni, miesięczny koszt terapii w tej szkole to kolejne 800 zł. Rodzice starają się również, aby Ola 2 razy do roku korzystała z turnusu rehabilitacyjnego. Po wypadku, mama musiała zrezygnować z pracy, by całkowicie poświęcić się opiece nad Oleńką. Jedynym żywicielem 4-osobowej rodziny pozostał tata Oli, którego dochody to 1700 zł netto. Jak widać potrzeby finansowe są ogromne.

Dlatego, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe, które jest niezbędne do ponoszenia kosztów związanych z rehabilitacją. Tylko dzięki Państwu – ludziom o wielkim sercu, chętnym pospieszyć z pomocą,  będziemy w stanie zapewnić Oleńce dalsze leczenie rehabilitacyjne.

Za okazaną pomoc gorąco dziękujemy. Bez Was, bez Waszej pomocy i wparcia nie bylibyśmy w stanie tak intensywnie i efektywnie rehabilitować Oli.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10093 Głuska Aleksandra Sabina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
10093 Głuska Aleksandra Sabina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nordenia Polska
Fundacja Agory
Energopomiar Sp. z o.o., Gliwice
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
Bank BPH