Petycja do Ministra Finansów

Dodano: 24.11.2020

Zachęcamy do przyłączenia się do petycji adresowanej do Ministerstwa Finansów o przywrócenie dostępu do danych o Urzędach Skarbowych przekazujących 1%. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Sedeka wraz z innymi Fundacjami apelują o przywrócenie dostępu do tych danych w przyszłorocznych rozliczeniach.

W tym roku fundacje nie otrzymały informacji o Urzędach Skarbowych, z których zostały im przekazane odpisy 1% podatku. W rozliczeniach podatku za 2019 rok jako nadawcę przelewów wskazano Centrum Kompetencyjne Rozliczeń w Bydgoszczy. To powoduje, że nie jest możliwe sprawdzenie ani zgłoszenie ewentualnych niezgodności. Wiemy jak duży problem stanowi to także dla naszych podopiecznych – tym bardziej zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do petycji.

Petycja jest zamieszczona pod poniższym linkiem:

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/minister_finansow_tadeusz_koscinski_opp_chca_odzyskac_dostep_do_danych_us_przekazujacych_1_/?fvJoGrb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-1146256-opp_chca_odzyskac_dostep_do_danych_us_przekazujacych_1_&utm_term=vJoGrb%2Bpl&fbclid=IwAR0AmC47RZP74g12E9VACrfDGHvVCndQitov4Y5NN8co11ig700kJW8Hnfw

Im więcej osób się pod nią podpisze, tym większa szansa, że Ministerstwo Finansów przychyli się do apelu i przywróci dotychczasowe zasady informowania o Urzędach Skarbowych przekazujących 1% podatku.

Zarządzaj plikami cookies