Myszka Norka na modlińskim lotnisku

Dodano: 25.06.2024

W ubiegłym tygodniu nasi Podopieczni wraz z Myszką Norką zwiedzili wszystkie zakamarki Mazowieckiego Portu Lotniczego w Modlinie.

To była fascynująca przygoda, dzięki której dzieci i ich opiekunowie, po przejściu kontroli bezpieczeństwa, mogli poznać tajniki pracy lotniska. Nad bezpieczeństwem startów i lądowań samolotów czuwają nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. O porządek na niebie, pod czujnym okiem sokolnika, dbają sokoły i inne drapieżne ptaki.

Wycieczkowicze odwiedzili strażaków i ich wyjątkowe pojazdy, służby zajmujące się utrzymaniem idealnego porządku na płycie lotniska, a także hangar, w którym bazują samoloty prywatne i czarterowe. Odbywają się w nim także przeglądy techniczne latających maszyn.

Na koniec obwożącym naszą wycieczkę autobusem udaliśmy się wzdłuż lotniska i mogliśmy podziwiać lądujące samoloty, a także te, które już za moment miały się zapełnić pasażerami.

To była arcyciekawe spotkanie, które było możliwe dzięki niezwykłemu zaangażowaniu osób pracujących w Liniach Lotniczych Buzz należących do Ryanair Holdings! Dzięki nim nasi Podopieczni już po raz trzeci mogli poznać pracę lotniska. Dziękujemy także Mazowieckiemu Portowi Lotniczemu w Modlinie i wszystkim oprowadzającym nas osobom!

 

Zarządzaj plikami cookies